Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Adott egy relatív pont térben...

Adott egy relatív pont térben és időben annek a pontnak a méretét (térfogatát) növejük de a külső felvett doboz méretét meghyagyjuk eredetiben. Mi lesz belőle?

Figyelt kérdés
2011. márc. 17. 09:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést... Mi ez a doboz? ez a pont körül lenne vagy hol? Aztán egy pont addig pont, amíg a mérete kiterjedés nélküli. Nem tudod a méretét növelni tehát. Kicsit pontosítsd már a kérdésedet...


maci

2011. márc. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szétfeszíti a dobozt. Vagy nem értem a kérdést :)


Ha egy adott dobozban (aminek fix a mérete) van egy növekvő nagyságú test, (mert ha térfogata lesz, már nem pont) akkor a doboz egy idő után kicsi lesz. Ez szerintem eléggé egyértelmű :)

2011. márc. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

a pont kiterjedés nélküli -tehát a mérete 0

akárhányszorosára növelhetem a térfogatát...

2011. márc. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező az univerzum tágulását akarta ezzel a meglehetősen furcsa modellel leírni, és ha így van, akkor a külső doboz odaképzelése hibás.
2011. márc. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pontnak nincs "mérete", a pont egy hely egy n-dimenziós koordinátarendszerben.
2011. márc. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ügyes.( a pontot most terjeszd ki doboz méretűre és növeld a térfogatot és tedd relatívvá)
2011. márc. 18. 20:05
 7/9 anonim ***** válasza:

Hogyan terjesszem ki? Esetleg azt tudom tenni, hogy a 3 dimenziós térben az 'A' ponttól egyenlő 'd' távolságokra felveszek még 3 pontot (B1, B2, B3) úgy, hogy az B jelű pontokból az A ponton átmenő egyenesek derékszöget zárjanak be. Aztán B1B2B3 egyenlő oldalú 3szög súlypontjától (legyen S) SA távolságra és B1-től B1A távolságra is felveszek egy pontot, legyen C. Na, AB1B2B3C egy 'd' oldalhosszú kocka. Ha 'd'-t növelem, akkor már tudom növelni a kocka térfogatát.


Vagy olyat is tudok, hogy felveszem az 'A' ponttól 'r' távolságra lévő pontok alkotta kört és kiszámolom a térfogatát. Erre gondoltál?


Hogy érted azt, hogy "tedd relatívvá"?

2011. márc. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
relatív egy térben megadott koordinátához vagyis mozog
2011. márc. 21. 20:04
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha arra gondoltál, hogy a pont mégis rendelkezik térbeli kiterjedéssel,(rossz szóhasználat), és gőmbbé növekedik, továbbá, a gőmb bármilyen elemből áll, és anyagutánpótlása korlátlan, ellenben a kiterjedése a doboz által a totalitásig korlátolt, akkor egy idő után az anyag a szingularitás állapotába jutna, tehát gyakorlatilag egy kocka alakú fekete lyuk alakulna ki, ami kb. 40 qudrillió tonna /cm3 sürüségű lenne.

Ezután nem tudom mi lenne vele, mert több anyagot ha tolsz bele, akkor az energia formájában távozna, ez vagy növelné a méretét, vagy kisugározná, de egy ponton túl nem tudsz anyagot préselni bele, mert lehetetlen.

2012. febr. 14. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!