Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nekem dolgozóként nincs jogom...

Nekem dolgozóként nincs jogom megkérdezni hogy egy vezető beosztásút végül kirúgtak vagy nem?

Figyelt kérdés

Most nem részletezem milyen körülmények közt de egy vezető beosztásút (amolyan kisfőnököt) kirúgták. Ill kiderült mégsem mert állítólag formai hibák voltak a felmondásban így az semmis lett. Aztán kiderült mégis kirúgták, majd kiderült visszavették. Szóval pofáznak mindent összevissza. Még annyi eszük sincs, hogy egyeztessék egymással mit kamuznak egymásnak ellentmondó kamuk vannak akár 1 napon belül is.


Rákérdeztem most akkor kirúgták vagy nem?

Rámförmedtek hogy nincs közöm hozzá.

Oké nincs közöm,de azért sima dolgozóként nem kérdezhetek arra rá hogy az én közvetlen felettesem (kisfőnök ) most akkor állásban van-e vagy nincs?


Kicsit vicces mert a minap még itt volt és utasításokat is adott miközben állítólag már 1 hete elvették tőle az utasítási jogkört. De erről nem szóltak nekünk így úgy hajtottuk végre amit mondott hogy igazából joga se volt már ott rendelkezni.

Ezért kérdezem!


2020. júl. 23. 15:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%
Miért gondolod, hogy az egész szóbeszéd és bármi itt a jogról szól? Én azt nem látom, honnan ez a merész feltételezés. Egy munkahelyen ma a jog a nagyfőnök beállítottságától függ. Vagy van vagy nincs.
2020. júl. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem jogod van tudni, ki a főnököd, hisz ettől függ, hogy köteles vagy-e az utasítását végrehajtani, vagy épp akkor hibázol, ha végrehajtod.

Szerintem írásban kérj erről tájékoztatást a legfelső vezetőtől, és ha ő leír valamit, akkor azt tedd el, és - amíg mást nem mondanak - ahhoz tartsd magad.

2020. júl. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Azért az vicc hogy nem képesek egy konkrét fekete fehér választ adni arra hogy most akkor XY itt dolgozik vagy nem?

Megy a duma a ködösítés (kirúgtuk/nem rúgtuk/ de ki fogjuk/ visszavontuk/mégis kirúgtuk)


Ha közöm van hozzá ha nincs nem lehet ne egy fekete fehér választ adni?

Igen, kirúgtuk. Pont.

Kinek jó ez a ködösítés?

2020. júl. 23. 20:49
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nincs közöd hozzá, kivéve, ha tényleg arról van szó, hogy most nem egyértelmű, kinek a beosztottja vagy. Ez esetben a felettesed kilétéről kérhetsz tájékoztatást. Nem azt kell tehát kérdezni, hogy XY-t kirúgták-e, mert ahhoz semmi közöd (felmondhatott ő maga is, áthelyezhették, stb.), hanem azt, hogy ki az, akinek az utasításai szerint neked dolgoznod kell.
2020. júl. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

"hogy ki az, akinek az utasításai szerint neked dolgoznod kell."


Miért a kettő nem tök ugyanaz? ez csak lovagolás a szavakon, csűrés csavarás.

A lényeg:kirúgták (=nem adghat utasítást sőt ott se lehet) / nem rúgták ki(=adhat utasítást)

AZ összes többi csak nyálverés.

2020. júl. 24. 09:15
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert az egyiket kérdezheted, a másikat nem.
2020. júl. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

jó hát én meg megkérdeztem. aztán összedőlne a világ ha adnának rá egy fekete fehér választ? Vagy mi lenne? Kirúgták? ki.


Most mégis mi lenne? Hogy az életben egyszer valamire egy gerinces egyenes választ adnának?

2020. júl. 24. 09:34
 8/21 A kérdező kommentje:

egyébként meg ragozhatjuk akármeddig úgyis tudjuk hogy kirúgták az illetőt mert az irodája kipakolva és ahogy pakolt meg átkozódott közben hát nem magától távozott az egyszer fix.

de hogy mit kell ezen titkolni én fel nem fogom. KIrúgták? Ki.

Ennyi. És téma lezárva.

2020. júl. 24. 09:36
 9/21 anonim ***** válasza:
74%
Balázska, ez szerintem megint te vagy. Az arrogáns, meggyőzhetetlen, bicskanyitogató stílusod egyedi.
2020. júl. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
77%
Hát, szerintem lehet,hogy például ez akadékoskodásnak tűnik, hogy "mit kérdezősködsz; mindjár' te is repülhetsz;na irány vissza dolgozni!!!"
2020. júl. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!