Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A havi el nem számolt munkabér...

A havi el nem számolt munkabér esetére, milyen jogi utakkal élhet egy munkavállaló, a munkáltatója ellen?

Figyelt kérdés
Munkáltató nem fizeti ki a túlórákat, arra hivatkozik, hogy nincsen olyan anyagi pozicióba a munkáltató hogy túlórákat fizessen. Hivatkozik még a munkaszerződésre, hogy abban is havi 160 munkaóra van megadva, ez igen, de, az is benne van a munkaszerződésben hogy havi max.240 munkaórát is köteles a munkavállaló dolgozni, ahogy a megrendelő kívánja. Ez esetben mit tehetek? Ledolgoztattak velem több mint havi 200 munkaórát, a munkáltató csak 160 órát fizetett ki.
2020. júl. 25. 17:43
 1/7 mindentudó99 ***** válasza:
Feljelented
2020. júl. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kilépsz, akkor köteles fizetni.
2020. júl. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kezdeményeztem a felmondásomat írásban, de 60 nap elteltével sem reagált a munkáltató. Sőt a ledolgozott óráimra sem kaptam munkabért se, de bérelszámolási papírt sem.
2020. júl. 26. 16:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen reakciót vársz? A felmondás egyoldalú jognyilatkoZat
2020. júl. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mivel a munkáltató nem reagált a felmondásomra, de az sem mondott fel nekem, ez esetben a munkaszerződés az érvényben van?
2020. júl. 27. 21:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Hogy mondtál fel? Írásban?
2020. júl. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
írásban emilben.
2020. júl. 28. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!