Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hagyatéki tárgyaláshoz kellene...

Hagyatéki tárgyaláshoz kellene nekem egy " szakértőbb" személy. Mit tudok tenni? Hagyatékin nem tudom rajtuk behajtani?

Figyelt kérdés

Apukám meghalt. 4en örökölnénk, de ingatlan, ingóság nincs csak adóssága meg a jövedelme azt nem tudjuk mennyi és melyik banknál.


Én fizettem ki a hamvasztást. Temetés nem lesz, mert nekem arra már sajnos nincs pénzem.


Hamvasztásra a számla az nővérem nevére lett írva, mert ő temetési segélyt akart vele intézni, hogy beszálljon a költsége ( kiderült kapott 10 ezret amit elhallgatott előlem)


Aztán most kitalálta, hogy ha apám fizujából kifizetik ezt a 180 ezret akkor ő csak a felét adja oda... Pedig egy ft-ot se adott bele

Én számlámról ment az összeg a temetkezési vállalatnak.


Csak így simán hagyják, hogy engem lehúztak ennyi pénzzel?



2020. aug. 3. 20:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

1. Le kell mondani az örökségről.

2. a kedves testvéreid megérik a pénzüket.

3. Perelheted őket, hogy fizessék ki neked egyenként a negyedét-negyedét,

de rámegy az ügyvédre összeg fele, az biztos.

2020. aug. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Amelyikőtök nem mond le az örökségről, az szépen kifizeti

a saját vagyonára terhelve is, apátok adósságait.

2020. aug. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Szerintem mindenki lefog róla mondani.

Mert nővéremnek az apám élettársa azt mondta, hogy számlával majd lefogják apám béréből ezt az összeget.


Őszintén? Legyen több az ügyvéd de nehogy már ..

2020. aug. 3. 20:16
 4/15 A kérdező kommentje:
Meg se kérdezte senki kitudom-e fizetni... Senki nem segített kifizetni, azt rá adásul apám meg engem xart le a legjobban...
2020. aug. 3. 20:17
 5/15 A kérdező kommentje:

Csak akkor keresnek ha kell valami meg pénz kell...apám lexart azt én hamvasztottam... Mert nem voltam lelketlen.

Gyűlölöm a " családom"

2020. aug. 3. 20:18
 6/15 anonim ***** válasza:
ha csak adósság van, vissza kell utasítani az örökséget. Teljesen törvényes, nincs benne semmi rendkívüli.
2020. aug. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Az odáig oké. Csak én a hamvasztás költségét akarom a többieken behajtani.
2020. aug. 3. 20:22
 8/15 anonim ***** válasza:

A hagyatéknál az első, amit elszámolnak, az az IGAZOLT költségek. Most ti olyan jól megoldottátok ezt, hogy ő tudja számlával igazolni, nem te. Hadd ne mondjam, mi erről a véleményem; már mindegy.


Lehet perelni és felvonultatni ezer tanút, aztán valami majd egyszer lesz a vége. Vagy el lehet könyvelni tanulópénznek, hogy ilyet többet nem csinálunk.

2020. aug. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Oké legyen meg a véleményed nekem is megvan... De! Azóta is ott rohadna apám ha én nem fizetek na erről is remélem megvan a véleményed.
2020. aug. 4. 09:23
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem arról van rossz véleményem, hogy te fizettél, hanem arról, hogy hagytad, hogy ne a te nevedre írják a számlákat. Azt hittem, ez egyértelmű. Miért lenne rossz véleményem arról, hogy eltemettetted apukádat!?

Az volt így utólag a butaság, hogy a számlák viszont nem a te neveden vannak, így a végén még ő tudja majd veled szemben érvényesíteni a költséget, nemhogy fordítva.

2020. aug. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!