Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az apám örökségét visszauta...

Ha az apám örökségét visszautasítottam, akkor az apai nagyapámtól sem öröklök?

Figyelt kérdés
Az apám elhunyt 2013.-ban az örökséget visszautasítottam, mert nem érte meg elfogadni. A közelmúltban elhunyt az apám édesapja a nagyapám is. Az apám testvérei kaptak idézést hagyatéki tárgyalásra a testvérem és én nem. Apám testvérei szerint nekünk nem jár semmi, mert visszautasítottuk korában az apánk hagyatékát. Most akkor, hogy is van ez?

2020. aug. 4. 06:30
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
74%
Úgy, hogy a közjegyzőt szépen lefizették. Kapott egy kis boritékot az illető. majd utána elment nyugdíjba. Titeket pedig "kifelejtettek". Szerintem ha jobban utánuk kotorsz találsz egy-két dolgot szépen nyugalomban, csak ne felejts el csendben maradni ahogy látod, hogy intézik az örökségetek eltüntetését. Majd amikor biztonságban érzik magukat akkor lépj. Póthagyatékot, és rendőrségi feljelentést nem korlátoz idő.
2020. aug. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
43%
1+ Mennél többen belekeverednek az eltüntetésbe, annál több a bűntárs. Ezt ne feled.
2020. aug. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
43%
*Mennél többen belekeverednek az örökség eltüntetésébe,
2020. aug. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem befolyásolja. Lehet, hogy letagadtak benneteket. Ha tudjátok, melyik közjegyző intézi, nála tudtok érdeklődni, vagy ügyvédet fogadott.
2020. aug. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
*fogadtok
2020. aug. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a segítséget. Sajnos hogy melyik közjegyző azt nem tudom. Az lehet hogy végrendelet van és mi nem szerepelünk benne ezért maradtunk ki?
2020. aug. 4. 08:08
 7/26 anonim ***** válasza:
28%
Ha nem szerepeltek benne, akkor is jár az úgynevezett köteles rész. Asszem az akkor is jár, ha kitagadnak.
2020. aug. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ilyen nincs, hogy ha visszautasítottad a nagypapádét (amit, mellesleg, apukádnak is vissza kellett előtte utasítania ahhoz, hogy ti mint unokák egyáltalán szóba jöhessetek), akkor apukád után ne örökölhetné. Aki ezt mondja, hazudik.


A közjegyzőt nem kellett egyébként lefizetni. Ez úgy működik, hogy amikor meghal valaki, akkor aki épp "szem előtt van" (pl. temetést intézte, kórházban eljárt, stb., tehát a papírokon megtalálják), az kap egy jegyzői (tehát nem közjegyzői, hanem önkormányzati) megkeresést, hogy jelentse be az örökösöket, illetőleg az általa ismert hagyatéki vagyont. Ez egy formanyomtatvány, amit ki kell tölteni, és visszaküldeni. Ha ezen hazudtak, az egyrészt okirathamisítás, másrészt pedig a jegyző ez alapján leltározza a vagyont, majd ezt adja át a közjegyzőnek, aki ez alapján jár el.


Amit tehetsz: felhívod a MOKK (Magyar Országos Közjegyzői Kamara) központi számát, és megkérdezed tőlük, hogy teszem azt 2020 február hónapban XX városban (Bp-n kerületben) elhunyt személy ügye melyik közjegyzőhöz tartozik. Ők ezt ennyiből azonnal meg tudják mondani. Utána pedig szépen jelentkezel a közjegyzőnél mint örökös, és közlöd, hogy bár téged kihagytak, és nincs tudomásod semmiről (pl. végrendelet - mert ez sem kizárt), de te szeretnél részt venni a hagyatéki tárgyaláson, hogy kiderüljön, mi van.


Meg kell idéznie. És a testvéredet is.

2020. aug. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
84%

7-es: a kitagadásnak pont az a lényege, hogy akkor NEM jár a kötelesrész, arra viszont csak nagyon szűk körben van lehetőség.


Ha szimplán mellőzik (vagyis másnak juttatja a teljes vagyont, de kitagadás nincs benne, vagy nem érvényes), akkor jár a kötelesrész.


De ezt majd akkor lehet eldönteni, ha a Kérdező a 8-as hozzászólásom alapján jár el, és információt szerez. Addig minden csak találgatás.

2020. aug. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 peca1000 ***** válasza:
8%

Szerintem te nem kapsz semmit, mert nagyapád másik fia az öröklési sorrendben előrébb van, mint te.


De beszélj az ügyvédeddel, hátha édesapád révén mégiscsak jogosult vagy.

2020. aug. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!