Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megteheti apám, hogy nem...

Megteheti apám, hogy nem támogat ezentúl?

Figyelt kérdés

Sosem volt egy normális ember, de most akar DNS tesztet.

Belemehetek kockázat nélkül? Ha kiderül, hogy nem az ő fia vagyok, megteheti, hogy nem támogat a tanulmányai során?

Olyan egyetemen vagyok, ami mellett nem igazán kivitelezhető a munka. Arról nem is beszélve, hogyha nem az ő családjába születek, rohadtul nem mentem volna egyetemre.



2020. jún. 10. 16:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%
Ha elváltak szüleid és már 18 éves vagy, de bírósági papír van arról, hogy amíg tanulsz fizetnie kell utánad, akkor köteles fizetni. Ha DNS alapján kiderül, hogy ő nem is az apád, akkor nem kell fizetnie.
2020. jún. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Nincs bírósági papír, addig nem fajultak a dolgok. Egyszerűen csak támogat, mert a fia vagyok. De ha kiderülne, hogy mégsem vagyok az, akkor biztos, hogy hozzám sem szólna.

Szóval ilyenkor úszik a lóvé is, amit tőle kaphatnék rokontartás néven? Csodás.. Akkor azt hiszem, muszáj lesz megpróbálnom eltusolni ezt valahogy.

2020. jún. 10. 16:49
 3/22 anonim ***** válasza:
80%

#1

Ha nem tartják a kapcsolatot 18 éves kora után szintén nem köteles fizetni.

2020. jún. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
48%

"Ha nem tartják a kapcsolatot 18 éves kora után szintén nem köteles fizetni."


Ha a bírósági ítéleten olyan ítélet született, hogy amíg tanulmányi jogviszonyban van addig köteles, akkor köteles. Tapasztalat.

2020. jún. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
28%

#2

De miért is akarnád egy vadidegennek eltartatni magad? Csináljátok meg a tesztet aztán lesz ami lesz. Max burger forgatóként végzed.

2020. jún. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%

Erről előbb anyádat kérdezd.

Két dolgot érdemes különválasztani. Hogy mit tud tenni valaki, az elhatározásától és képességeitől függ. Ezen az alapon ma teljes mértékben el tudom képzelni, ha valaki úgy dönt, hogy nem támogatja a fiát, akkor ezt meg is tudja tenni. De azt is el tudom képzelni, hogy hiába dönt így, nem képes rá, nem tudja, mit kell tennie.

Hogy jogilag mi lehetséges, azt csak bizonyítás után lehet megmondani. Az azonban rendkívül körülményes és főleg hosszadalmas. A hozzáértés itt is döntő. Például el tudom képzelni, hogy valaki egyetemista (vizsgálni kívánt) gyermekéről bebizonyítja, hogy nem köteles támogatni, és erről jogerős határozata van. Csak ha a gyermek ügyes, az apa kevésbé, akkorra már rég diplomás munkaerő valahol.

2020. jún. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
5) Mert mondjuk el akarom végezni a képzést?
2020. jún. 10. 16:52
 8/22 anonim ***** válasza:
58%
Milyen képzésen vagy, hogy nem tudsz melette diákként dolgozni?
2020. jún. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
51%

7

Mert anyukád már nem él? Vagy keressétek fel a lövőlegényt aki úgy hagyta pl. Nem tudom miért pumpolnál egy olyat aki eddig is úgy fizetett utánad mindent, hogy nem is kellett volna neki. A legaljább kokerók szokták ilyen színvonalon intézni az életüket.

2020. jún. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
44%

Meg igazából mire kell költened? Élelmiszer + Kollégium/Albérlet (Albérlet lehet másokkal, úgy olcsóbb). Simán ki lehet jönni. Nyáron lehet dologzni vagy hétvégenként. Vagy diákhitel is. Most is van kamatmentes szabad felhasználású 500 ezer forint. Mindent meg lehet oldani. Hol itt a probléma? Orvosnak tanulsz tán, hogy nem tudsz dolgozni mellette? Akkor megértem. De ha orvosnak tanulsz akkor ott a diákhitel - később többszöröse visszajön. Ha nem orvosnak tanulsz akkor is ott lehet a diákhitel, de mellette tudsz dolgozni. Azért ha egy infon vagy valamilyen műszaki karon vagy akkor ne hogy már ne legyen időd dolgozni. Olyat is ismerek aki orvosi mellett tud dolgozni hétvégente ... Amúgy meg ha jól tanulsz ösztöndjat is kapsz. Plusz van szociális támogatás is, az is jár neked, ha messzebb laksz és a szüleid is elváltak, illetve az anyukád keveset keresek, főleg ha még testvéred is van....


Mindenre van megoldás... szimplán lusta vagy...

2020. jún. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!