Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Apam ki akar itthonról tenni,...

Apam ki akar itthonról tenni, a házunk 25% anya 25% nagymamám, és 50% apa. Kitehet?

Figyelt kérdés

Pszichiáterhez jártam 2 évig, ahol a papírok leírják (az állapotom és elmondasom alapján, hogy apam ütött, zsarolt és lelkileg tönkretett) . Jelenleg meg középiskolába jarok, azonban a 18.at betöltöttem. Ha jól tudom van olyan, hogy rokon tartasi kötelezettség.

Sokszor kaptam iskolakezdési segélyt azonban az hozzam sosem ért el, mert apam mindig elitta. Mit tudok tenni? Anyukam mellettem áll csak sajnos az o 25% nem elég semmire ( azt hiszem)



2020. júl. 17. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem nem, mivel jogilag a ház 25%-a az övé. A papírok ellenére pedig szerintem sikerülne pert nyerni vele szemben.
2020. júl. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
25 eves korodig, ha továbbtanulsz, akkor nem tud kitenni, de ha jol tudom ez is csak akkor érvényes, ha rendszeresen bejársz a suliba és vizsgázol is.
2020. júl. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
23%

Amúgy se lehet csak úgy kitenni. Ha meg igen, akkor vigyél mindent ami mozdítható. Ha nincs számla a hütőről akkor vidd a hütőt is. :D.


Amúgy meg jogilag nagyon nehéz valakit kitenni otthonról. Ha te albérletet kiadsz valakinek és mondjuk nem fizet..őket is egy kemény procedúra kitenni. Főleg, ha mondjuk tél van vagy gyerekes... akkor esélytelen...hosszú idő.

2020. júl. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 árokpart ***** válasza:
50%
Senkit sem lehet Magyarországon családi viszonyok között lakásból, ingatlanból kitenni. A magyar jog nem ismeri a kitagadás intézménye, vannak jogi kiskapuk, de kultúránk, szokásjogaink miatt a hatóságok nem igazán alkalmazzák szerencsére.
2020. júl. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 árokpart ***** válasza:
intézményét elnézést.
2020. júl. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha az egyik tulajdonos hozzájárul, hogy ott lakj, akkor az elég

Amúgy kitehetnek (egész pontosan jelenleg szívességi lakáshasználó vagy, írásban ezt vissza kell vonják és min 15 napot adni a kiköltözésre).

Az iskolakezdési nem neked, hanem a szüleidnek járt.


Ha kitesznek és még tanulsz, akkor rokontartásért perelheted őket, de sok pénzre ne számíts max 25-30 ezer. Emellett a családi pótlékot kérheted a saját nevedre, az kb 11ezer, esetleg önkormányzati segély, de az max 1x 20ezer. Ha a sulidnak van kollégiuma talán ott kapsz férőhelyet ill. szociális alapú ösztöndíjat is igényelhetsz, ha létezik ott.


De: SOS keress munkát és kezdj el félretenni!

2020. júl. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!