Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki fizetési meghagyásos...

Ha valaki fizetési meghagyásos eljárás indításakor alaptalan követelést támaszt, akkor amennyiben az adós nem mond ellent, az alaptalan követelés is végrehajthatóvá válik?

Figyelt kérdés
Az adós ezt követően csak büntetőperben tudna érvényt szerezni az igazának, ha utólag bizonyítja, hogy csalás történt?

2020. aug. 6. 10:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Nem, mert akkor a csalók így fosztanának ki mindenki mást.
2020. aug. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de a nem az mit jelent? A közjegyzőnek be kell mutatni a követelést igazoló dokumentumokat?
2020. aug. 6. 10:35
 3/23 anonim ***** válasza:
Pont most volt egy cikk erről, rengeteg károsult. Rendőrségi feljelentés lett, mert a végrehajtó a házukra terhelte. Kifogással kell élni, ha a bíróságtól kap az ember egy papírt. A végrehajtó nem nézi, hogy jogos e a követelés, de úgy látszik a bíróság sem. Szóval igen, kitalálom, hogy xy tartozik nekem és ha nincs résen, akkor már végrehajtást kérek ellene, miközben életemben nem láttam.
2020. aug. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Akkor egy ilyen "trükk" könnyen elkövethető olyannal szemben, aki egy hivatalosan bejelentett lakcímet valójában nem használ, mivel az oda érkező közjegyzői értesítő válasz nélkül marad, a jogtalan követelés meg végrehajthatóvá válik. Jól gondolom?
2020. aug. 6. 10:55
 5/23 anonim ***** válasza:
Ha nem veszi át 2 lakalommal, akkor igen, átvettnek mínősítik. Vicc az egész, ahogy van.
2020. aug. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Ez azért kicsit hajmeresztő. Mindenesetre egy ilyen csalás nyilván bűncselekménynek számít.
2020. aug. 6. 11:08
 7/23 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi lett a vége. Most olvastam, hogy ingtlanukat hirdették a károsultak és egy cég őket kipécézve adott be keresetmeghagyást. Voltak akik reagáltak, de sokan csak akkor kaptak észbe, mikor már végrehajtónál volt az ügy.
2020. aug. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

#2: Arra alapozom, hogy már a közjegyző is átnézheti a fizetési meghagyás formai követelményeit, vagyis hogy van-e megfelelő indoklás és bizonyítékok csatolva. Adtam már be jogosan fizetési meghagyást közjegyzőnél és láttam ennek a folyamatát.

De a közjegyző egy számla vagy szerződés valódiságát nem vizsgálhatja, nem is állna módjában, ezért nem kizárt, hogy valaki fiktív számlával, vagy hamis szerződéssel próbálkozik. Aki így próbál pénzt szerezni az azt kockáztatja, hogy kiderül és elítélik okirathamisításért. Nem csak a fizetési meghagyásnak lehet ellent mondani, hanem a végrehajtásnak is. Nemcsak a fizetési meghagyásnak, hanem a behajtásnak is van díja és költségei, amit nem biztos, hogy meg fog előlegezni egy csaló, a bizonytalan kimenetelre. De nem kizárt, hogy van olyan csaló, amelyik kockáztatja a pénzét és a szabadságát csak azért, hogy így szerezzen pénzt.

2020. aug. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

4-re:

Azért annyi elvárható, hogy az ember a bejelentett lakcímén - ha már nem ott lakik - legalább a postát üríttesse ki ismerőssel, szomszéddal, aki szólna neki, ha levele jött.

2020. aug. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

#9


Mélyen egyetértek. Viszont ismerek olyat, aki nem vesz át semmilyen postát, és így rejtőzik el kormányhivatal és bíróság elől, nem árulja el valós tartózkodási helyét, így lassít vagy akár meg is akadályoz bizonyos közigazgatási jogi folyamatokat, amelyek ügyintézési illetékessége az ügyfél tartózkodási helyéhez, és nem lakhelyéhez kötődik.


Ennek persze nincs köze a kérdéshez, de hozzászólásodról eszembe jutott. Sajnos mindenre van példa.

2020. aug. 6. 13:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!