Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogos a követelésük?

Jogos a követelésük?

Figyelt kérdés
Régi iskolás barátaim kikukázás közben találtak egy gyűrött papírt egy tankönyvben és tegnap megmutatták nekem. Az én kézírásommal rá van írva hogy TARTOZOM (RÉGI ISKOLÁS BARÁTOM)NAK 5EZER FT-AL (ÉN NEVEM) (ÉN ALÁÍRÁSOM) de az ő kérívásával az is oda van írva hogy NEM JÁR LE NEM ÉVÜL EL SOSE és azt is aláírtam. Most kérnének tőlem 50000Ftot igen, ötven! ezer forint, mert hogy már 10éve tartozok neki. Arra se emlékszem mért tartozom neki de hát ha egyszer igaza van, mert én írtam. Ötöt hónap végére tudnák is adni neki, de ötvenet? Jogos a követelésük?

2020. jún. 1. 04:18
A kérdező szavazást indított:
Jogos teljesen.
Jogos de csak az ötezer.
Jogos az ötvenezer.
Nem jogos de illik megadni teljesen.
Nem jogos de illik megadni az ötezer.
Nem jogos de illik megadni az ötvenezret.
Nem jogos és nem is kell megadni.
24 szavazat
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Ha az említett 5e tartozás 5 évvel ezelőtt keletkezett, és az illető nem tudja igazolni, hogy ez idő alatt /tehát 5 éven belül/ felszólított a tartozás megadására, akkor a tartozás elévült, a jog nem kötelez.

Ha a " nem évül el" mondat nem utólag lett odaírva, és tényleg vállaltad, akkor másabb a helyzet...

Mondjuk a "barát" jelen esetben, ha 50 ezret kér, elég erős kifejezés.

2020. jún. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk, ez jogi kategória lenne, és én csak józan, paraszti logikára, észre tudok hivatkozni, de:

Miből gondolják, hogy jár nekik az elmaradás miatt a kamatos kamat?

Mi az, hogy sosem jár le, nem évül el? Nem lehet, hogy ezt utólag írták rá?

Ha zsarolnak ezzel, akkor ők követnek el bűncselekményt, tehát, ha azzal indokolják az egészet, hogy beperelnek, feljelentenek, mondd, hogy megadod a papír szerinti ötezret és kész, DE ERRŐL akkor legyen neked is papírod, különben újra, és újra követelhetik a papírjuk szerint - elméletben!

Egyébként a tartozást igazoló papíron szerepelnek tanuk?

Egyébként nem is értem a többes számot. Ha egy embernek tartozol, akkor miért van szó több emberről? Mit mondtak? Ha nem fizetnél megvernek?

Egyébként, még ha perre is vinnék, több volna az egész költsége, mintha megpróbálnák tőled visszaszerezni.

2020. jún. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is, valószínűleg kiskorú voltál az aláírásakor, így nem érvényes, főleg, hogy tanúk sincsenek; s akár kényszer alatt is lehettél. Az elévülés él, hiszen behajtani nem próbálták. A tartozásodat minden bizonnyal kiegyenlítetted, ezért nem emlékszel rá. Ha minden érvényes és szabályos lett volna, akkor sem követelhetnének kamatot, arról nem volt megegyezés.


Csak le akarnak húzni; egyáltalán szerepel rajta az ő nevük, a te írásod?

2020. jún. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem fizetnék egy cetlire egy forintot sem. Akkor sem, ha gyerekként aláírtam, lehet, hogy csak poén volt. Mint ahogy az ötvenezer is vicc, hogyan jött ki a tízszer akkora összeg? Nyugodtan hajtsd el őket a fenébe. A barátságot se sajnáld.
2020. jún. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs a papíron határidő megszabva, akkor mond nekik, hogy 10 év múlva fizeted majd ki az 5ezret. Nyugodtan elvihetik bíróságra az ügyet, nincs benne szó sem kamatról, sem határidőről sem egyéb kondíciókról. Ez akkor is nyerő helyzet kérdező, ha a bíró (bár végtelenül valószínűtlen) elfogadja annak a papírfecninek minden szavát.
2020. jún. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
1-es vagyok. Igazuk van sztem a többieknek. Nagy valószínüséggel formailag sem megfelelő a papír. Próbálj kérni tőlük egy másolatot, mutasd meg egy ügyvéd ismerősnek.
2020. jún. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kiskorúság esetén a törvényes képviselő beleegyezése szükséges.


2:12. § [A korlátozottan cselekvőképes kiskorú jognyilatkozata]

(1) A korlátozottan cselekvőképes kiskorú jognyilatkozatának érvényességéhez – ha e törvény eltérően nem rendelkezik – törvényes képviselőjének hozzájárulása szükséges. Ha a korlátozottan cselekvőképes kiskorú cselekvőképessé válik, maga dönt függő jognyilatkozatainak érvényességéről.


A papírforma mindegy, mert ha szóban egyeznek meg, az is jogszerű (a Ptk. csak bizonyos esetekben írja elő, hogy írásba kell foglalni a szerződést, pl. Ingatlan adásvételi). De nsugodtan mondhstod, hogy utólag lett odaírva az el nem évülés. Mindezt akkor, ha kiskorú voltál.

2020. jún. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Pereljenek be!🤣
2020. jún. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
És 5000-ről volt szó. Hogy jön ide 50.000?? Volt kikötve teljesítési határidő?
2020. jún. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hiába van ráírva, hogy nem évül el. A törvény a magasabb rendű.

Ha pl. az lett volna a papíron hogy levághatják a fejed, vagy lelőhetnek, az jogszerűnek minősül, csupán azért, mert aláírtad?

2021. okt. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!