Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek legális ha elhitet...

Amigossperanto kérdése:

Szerintetek legális ha elhitetem azt, hogy meghaltam?

Figyelt kérdés

Több éve (3-4) egy olyan közösségben élek, ami pénzügyileg a padlóra fektetett és nem tudok ebből kilábalni, mert kiforgatják minden alkalommal a szavaimat és újabb költségeket akasztanak a nyakamba. Természetesen próbáltam már azt mondani, hogy nem, de ebbe a közösségben a hírnév mindennél többet számít és nagyon hamar bemocskolják. Úgy döntöttem, hogy ezt nem csinálom tovább és ezt a közösséget ki fogom törölni a mindennapjaimból, már nem egyszer mondtam azt, hogy elég volt és abbahagytam ezt, valahogy sajnos mindig csak visszakerültem oda. Elhatároztam, hogy rendhagyó módon fogok innen kiszakadni. Azt hitetném el velük egy barátomon keresztül, hogy meghaltam. Nem sokára költözöm és a közösségben nem is tudják ezt. Csak azon aggódom, ha facebookon az egyik oldalon közzé tenné a barátom, hogy elhunytam, az bűncselekmény lenne.

Én a rémhírterjesztésre tudok itt első sorban gondolni, hogy ez annak számít. Szerintetek ez legális? Ha nem legális jól sejtem, hogy ez amit tervezek rémhírterjesztésnek minősül? Tanácsok nem kellenek, hogy álljak a sarkamra meg stb.



2020. aug. 8. 07:43
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Bár tudom, hogy nem szívesen osztanád meg, miféle közösség ez (család, távoli rokonok, szomszédság, munkahely, hobbicsoport, iskola, gyakorlat, stb.), még is jó lenne tudni, hol is vagy te most. Mert vannak más ötleteim is a felszívódással kapcsolatban, de ennyi információ alapján csak a következő jutott eszembe: Szerintem azt se kell elhitetned velük, hogy meghaltál, vagy ilyesmi. Egyszerűen csak eljössz onnan. Igen, mondtad már, hogy volt ilyen, de próbáld meg megint. Nem hiszem, hogy ha eltűnsz ebből a közösségből, akkor mindenki rajtad fog loholni. Törölj mindenkit a Facebook-on az ismerőseid közül, aki benne van ebben a csoportban, aztán tiltsd is le őket, így soha nem fogsz velük találkozni többé.
2020. aug. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
97%
Na milyen szektába léptél be? Hitgyüli?
2020. aug. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
55%

*közzé tenné a barátom, hogy elhunytam, az bűncselekmény lenne.


igen.

2020. aug. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
58%
Köszönöm, hogy igazoltad, hogy él az illető:)
2020. aug. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
29%
2 Nem unod még?
2020. aug. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
89%
A rémhírterjesztéshez közveszély kell, és ebben a helyzetben nincs olyan. Ha csak egy mérgező (vallásos?) közösség kultúráját nem tekintjük annak.
2020. aug. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
57%
6 Akkor is ezt mondanád ha a kérdező az illető személy tudta és beleegyezése nélkül művelné ezt egy másik személlyel?
2020. aug. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
90%

Akkor is ezt mondanám, mert a rémhírterjesztés egy jól definiált bűncselekmény. És mivel nem ez történik teljesen irreleváns.

Amúgy Varnus Xavér volt az aki egyszer fontolgatta, hogy ezt eljátssza, csak hogy elolvashassa a róla megjelenő nekrológokat, de személyes és nem jogi okokból tett le róla. Genyóság a saját halálhíredet kelteni viccből, de nem törvénytelen önmagában. (A biztosítási csalás az más kérdés megint.)

2020. aug. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
56%

8 Akkor ebben az esetben ez a cselekmény, mit merít ki?


Mondom, hogy az említett ember tudta és beleegyezése nélkül, önhatalmúlag lép egy ilyet meg valaki.

Akkor mi van?

2020. aug. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Inkább te meséld el, hogy amikor a 3. válaszban igent mondasz, akkor pontosan milyen bűncselekményre gondolsz.
2020. aug. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!