Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek legális ha elhitet...

Amigossperanto kérdése:

Szerintetek legális ha elhitetem azt, hogy meghaltam?

Figyelt kérdés

Több éve (3-4) egy olyan közösségben élek, ami pénzügyileg a padlóra fektetett és nem tudok ebből kilábalni, mert kiforgatják minden alkalommal a szavaimat és újabb költségeket akasztanak a nyakamba. Természetesen próbáltam már azt mondani, hogy nem, de ebbe a közösségben a hírnév mindennél többet számít és nagyon hamar bemocskolják. Úgy döntöttem, hogy ezt nem csinálom tovább és ezt a közösséget ki fogom törölni a mindennapjaimból, már nem egyszer mondtam azt, hogy elég volt és abbahagytam ezt, valahogy sajnos mindig csak visszakerültem oda. Elhatároztam, hogy rendhagyó módon fogok innen kiszakadni. Azt hitetném el velük egy barátomon keresztül, hogy meghaltam. Nem sokára költözöm és a közösségben nem is tudják ezt. Csak azon aggódom, ha facebookon az egyik oldalon közzé tenné a barátom, hogy elhunytam, az bűncselekmény lenne.

Én a rémhírterjesztésre tudok itt első sorban gondolni, hogy ez annak számít. Szerintetek ez legális? Ha nem legális jól sejtem, hogy ez amit tervezek rémhírterjesztésnek minősül? Tanácsok nem kellenek, hogy álljak a sarkamra meg stb.



2020. aug. 8. 07:43
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

20


*Úgy döntöttem, hogy ezt nem csinálom tovább és ezt a közösséget ki fogom törölni a mindennapjaimból,


Akkor nem mindegy, hogy tiltod a számokat vagy nem, a saját nyugalmad érdekében?:D

2020. aug. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Itt konkrétan nem csak telefonszámokról van szó, teljes facebookos profilt kéne megszüntetnem. Újat csinálni, ott letiltani 120 embert, aztán megkell várnom a költözést és költözés után kell ezt elterjesztenem. Mert jelen pillanatban néhányan tudják, hogy hol lakom a postázás végett.
2020. aug. 8. 11:36
 23/30 anonim ***** válasza:

22 Én annyit javaslok neked, hogy a tisztességes dolgok sokkal kifizetődőbbek, mint a tisztességtelenek, és költözhetsz a világ legeslegvégére is, ha valaki megakar találni az meg fog. Főleg a rendőrség.

És elhiheted, hogy senki nem fog tétlenül ülni, és elszenvedni semmit.


De a te életed, azt teszel vele amit akarsz. Én nem tenném a helyedben.

2020. aug. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

*És elhiheted, hogy senki nem fog tétlenül ülni, és elszenvedni semmit.

Azok az idők elmúltak, amikor szó nélkül bárki bármit elnézet akárkinek.

2020. aug. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Azt híresztelni magadról, hogy meghaltál, NEM bűncselekmény, feltéve, ha nem a hatósággal akarod elhitetni, hogy már nem élsz.

Utóbbi sem lenne komoly tárgyi súlyú bcs, de a hatóságot félrevezetni akkor sem lehet.

2020. aug. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Nem a rendőrséggel akarom ezt elhitetni, hanem azzal a közösséggel, hogy végre nyugtom legyen.
2020. aug. 8. 12:14
 27/30 anonim ***** válasza:
94%
Tuti hogy Hitgyülis a csávó. Dettó azonos a leírás. 😄
2020. aug. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Molyember ***** válasza:

Mur számít a hírnév, ha amúgy is az a terved, hogy elhagyod őket? Legyen rossz a hírneved, utáljanak meg, és ne fizess többet semmiért. Mondd, hogy nincs pénzed.

Ha valami jogi dolog miatt menekülnél, akkor úgyis megtalálnak, ezt nem tudod megcsinálni. Ha simán csak egy balfék vagy, akit hülyének lehet nézni, mert úgyis fizet, és úgyis azt csinálja, amit mások mondanak, akkor... Hát akkor addig fognak hülyének nézni, amíg hülye vagy. Ne trükközz, állj a sarkadra, ha pedig valami olyan dologban vagy, ami a hatóságra tartozik, akkor végképp ne próbálj eltűnni, mert rosszabb lesz.

2020. aug. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Én nem lennék ilyen kisstílű és megalkuvó. Egyszerűen a saját önérzetemet rombolná ha így kellene elmenekülnöm.

Nem tudom milyen módszerrel gyakorolnal rajtad nyomást. Ha munkahellyel kapcsolatos, akkor keresnék más munkát és utána mocskolódva és köpködve elküldeném nyílt színen az összeset az anyjába aztán távoznék és tiltanám őket.

2020. aug. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
34%
Köszönjük az információt, kedves tagunk! Felkészültünk a "hazugságodra". Majd még hívunk, írunk. :) Majd a facebook-ot is nézni fogjuk. De a lényeg, hogy FELKÉSZÜLTÜNK! Nem csapsz majd be minket. ;)
2020. aug. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!