Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek legális ha elhitet...

Amigossperanto kérdése:

Szerintetek legális ha elhitetem azt, hogy meghaltam?

Figyelt kérdés

Több éve (3-4) egy olyan közösségben élek, ami pénzügyileg a padlóra fektetett és nem tudok ebből kilábalni, mert kiforgatják minden alkalommal a szavaimat és újabb költségeket akasztanak a nyakamba. Természetesen próbáltam már azt mondani, hogy nem, de ebbe a közösségben a hírnév mindennél többet számít és nagyon hamar bemocskolják. Úgy döntöttem, hogy ezt nem csinálom tovább és ezt a közösséget ki fogom törölni a mindennapjaimból, már nem egyszer mondtam azt, hogy elég volt és abbahagytam ezt, valahogy sajnos mindig csak visszakerültem oda. Elhatároztam, hogy rendhagyó módon fogok innen kiszakadni. Azt hitetném el velük egy barátomon keresztül, hogy meghaltam. Nem sokára költözöm és a közösségben nem is tudják ezt. Csak azon aggódom, ha facebookon az egyik oldalon közzé tenné a barátom, hogy elhunytam, az bűncselekmény lenne.

Én a rémhírterjesztésre tudok itt első sorban gondolni, hogy ez annak számít. Szerintetek ez legális? Ha nem legális jól sejtem, hogy ez amit tervezek rémhírterjesztésnek minősül? Tanácsok nem kellenek, hogy álljak a sarkamra meg stb.



2020. aug. 8. 07:43
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
41%

10 Ha valakinek a tudomása és hozzájárulása nélkül halálhírét keltik, az egy dolog, hogy sokáig él, az meg egy másik dolog, hogy csalás és más emberek megtévesztését merítí ki.

Hiszen azzal semmi gond nem lenne, ha valaki úgy dönt a saját személyét illetően, hogy ezt teszi-akár milyen oknál fogva-mert a saját neve és élete. De mással ezt nem teheti-mert az már megtévesztés..


Most képzeld el, ha konkrétan üzletember vagy, napi kapcsolatban állsz ügyfelekkel, mondjuk logisztikában, vagy kereskedelemben, és egyszer csak kapnának az ügyfelek egy ilyet. Minimum üzletvesztés-ha nincs élő kapcsolatod velük. Minimum. Na most pár 100 ezer Ft-nál nem tétel, de pár milliónál már igen. Főleg ha mindezt a konkurencia teszi, hogy át tudja az üzletet emelni magához, amivel a másik rendelkezik pillanatnyilag. Egy logisztikában nem minden esetben áll előszerződés a rendelkezésre pl. mert ad hoch jelleggel mennek a szállítmányok pl. Tehát ezt egy szerződéssel nem tudod kivédeni.


Szóval most már érted, hogy miért csalás, és miért veszélyes egy ilyen?

2020. aug. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

11 A másik pedig, hogy még érthetőbb legyen a dolog:


Logisztikában nem céghez kapcsolódnak az ügyfelek jó része, hanem személyhez.Ami döntő.

Ezt az egész bulit az élőkapcsolatosoknál simán kivédhetők, egy telefonnal-főleg ha napi szintén állsz velük kapcsolatban, de azoknál kivédhetetlen akiknél nincs élő személyes kommunikáció. A mailezést-az nem személyees kommunikációnak minősül ebben a szakmában pl.

2020. aug. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
És még egyszer mondom: több millió mozgó Ft-ról beszélünk, nem pár tízezer, pár 100 ezer Ft-ról.
2020. aug. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
13+És akkor még az EUR-t nem is említettem.
2020. aug. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
14+És rendszerint egy ilyen lépést már megelőzte egy a céget alattomosan lejárató kampány, mondjuk fizetésképtelenségről. De ha ez nem jön be, mint következő lépés-ez lenne, ha az ő fejükkel gondolkodik az ember.
2020. aug. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Szóval akár hogy is nézem, ez nem csak csalás, hanem gazdasági bűncselekmény is. Ami leplezve van egy "szórakozásnak álcázott mókával".
2020. aug. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

1. Hobbicsoport, de ezt néhányan elfelejtik, hogy hobbi és túl komolyan veszik. Mint már mondtam próbáltam felszívódni több féleképpen innen, de sajnos mindig visszarángattak ide és konkrétan ami a hobbim volt, most már az életem és nagyon unalmas csak ezzel foglalkozni. Mondtam, hogy kiforgatják a szavaim. Ha csak elejtek valamilyen megjegyzést azt a lehető összes módon kiforgatják és akkor megint lesz egy jó kis kiadásom. Ha nem reagálok az üzenetekre, akkor addig hívogatnak, amíg felnem veszem.

Szeretném eltitkooni, hogy mi is ez a hobbi, nehogy véletlenül a közösség egyik tagja tudomást szerezzen erről.

Mivel nem anyagi haszonszerzés céljából akarom ezt elhitetni és nem biztositási pénzt akarok bezsebelni így csak azért akarom őket így megtéveszteni, mert elegem van már ebből. Nem erre akarnám költeni a pénzem, hanem másra.

2020. aug. 8. 11:10
 18/30 anonim ***** válasza:
71%

*Ha nem reagálok az üzenetekre, akkor addig hívogatnak, amíg felnem veszem.


Ha én nem akarok beszélni valakivel, akkor nem veszélek. Tiltom a számot.

2020. aug. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
beszélek
2020. aug. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Mint azt leírtam, a hírnév ebbe a csoportban rövid életű, főleg ha ilyet csinálnék, hogy telefonszámokat tíltogatnék. Szívesen fogadom a tanácsokat, akinek van kedve írjon privibe.
2020. aug. 8. 11:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!