Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az erőszakos integráció...

Az erőszakos integráció szegregációhoz vezet? Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Például sok amerikai városban megfigyelhető volt, hogy miután a bíróságok elrendelték a szegregáció felszámolását az oktatásban és előírták az állami iskolák, osztályok faji kvóta szerinti feltöltését (iskolabuszokkal a fehér gyerekeket fekete környékekre, a fekete gyerekeket fehér városrészek iskoláiba vitték), ennek hatásaként a fehérek elkezdtek elköltözni a városból környező településekre és teret nyertek az alapítványi, egyházi iskolák, viszont az állami iskolák látogatása megcsappant. Kimutatások szerint az amerikai iskolarendszer, oktatás manapság szegregáltabb, mint 30 éve.


Nálunk a gyöngyöspatai eset kapcsán merült fel legutóbb hasonló. A bíróság elrendelte, hogy a problémásabb gyerekeket is integrált osztályba kell tenni, törekedni kell a társadalmi háttér, szocializáció, származás alapján minél inkább sokszínűbb osztályok kialakítására. Ennek eredményeként a fehérek elmenekülnek Gyöngyöspatáról, ma már szinte csak romák járnak a helyi iskolába és az iskola valójában szegregáltabbá vált, mint korábban.



2020. aug. 14. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
A megoldás az egész világegyetem elpusztítása. Soha többé nem szenved senki, ha nem is léteznek élőlények.
2020. aug. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ilyen a rasszizmus
2020. aug. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"Ilyen a rasszizmus"


Ez nem csak rasszfüggő.

Amerikában megfigyelhető, hogy a fekete középosztály is gyakran elmenekül és prosperálóbb, agglomerációs, kertvárosias fehér többségű településekre költözik.


Gyöngyöspatán is voltak olyan igyekvő, integráltabb roma családok, akik a jobb osztályokba járatták a gyermeküket és a bírósági kényszerintegráció elrendelése után inkább a magyarokhoz hasonlóan átiratták a gyereket másik iskolába, vállalva akár az ingáztatás plusz terheit, költségeit is.

2020. aug. 14. 16:55
 4/4 anonim ***** válasza:

"Kimutatások szerint az amerikai iskolarendszer, oktatás manapság szegregáltabb, mint 30 éve."

Kíváncsi lennék egy ilyen kimutatásra kérdező!

Nagyon nem mindegy hogy mi a kiinduló pont és ahhoz képest hol vannak most. Mert az 1955-ig teljes szegregáció volt, a "színesek" nem mehettek be ugyanazon az ajtón, nem járhattak ugyanabba az iskolába, stb. Márpedig az még csak 65 éve volt.

Ha azt veszed, hogy 65 évvel ezelőtt 0 volt a keveredés az iskolákban, akkor ahhoz képest ma már hatalmas az előrelépés, hiszen eszébe sem juthat egy állami intézménynek, hogy a fehérek bármiféle külön jogot kapjanak. Kifejezetten pozitív diszkriminációval törekedtek arra sok intézményben, hogy a kisebbségek aránya a középiskolákban, egyetemeken is hasonló legyen, mint a népességben. Egyes egyetemeken akár 20 többlet ponttal is járhatott (a megszerezhető 150-ből) a felvételi eljárásban ha valamelyik kisebbség tagja volt a jelentkező, kiszorítva ezzel sok képzettebb, nagyobb tudású fiatalt - aki nem volt fekete vagy más kisebbség tagja.

Bármennyire is igyekeztek, a pozitív diszkrimináció sem hozott hatalmas áttörést - pontosan úgy, ahogy nálunk sem a romák esetében. Ahhoz ugyanis hogy egy kisebbség felemelkedjen és magasabb képzettségre tegyen szert, annak a kisebbségnek kell megdolgoznia. Ahogyan pl. az ázsiaiak esetében látható vagy az indiaiaknál.

Ha ezt érted erőszakos integráción - akkor értelek. De valójában, mivel egyre többen jutnak lehetőséghez, felnőve egyre több a képzettebb, gazdagabb, elismertebb fekete az amcsiknál. Tehát abban igazad van, hogy az akkor erőltetetten beemelt diákságból ma már kevesebb van - mivel egyre kevesebben használnak ilyen konkrét pozitív diszkriminációt, viszont azon feketék családja, gyerekei már pontosan olyan eséllyel indulnak, mint a fehérek, akik korábban akár ilyen erőltetett módon is de képzettebbek lehettek.

Egyszerűbben: ha adsz a romáknak +20 pontot az egyetemi felvételin csak amiatt hogy roma, akkor a korábbi nagyon kevés roma egyetemistához képest sokkal több lesz hirtelen. Azonban kiderül hamar, hogy ez egyrészt igazságtalan, hiszen nem a tudás alapján kerülnek be az egyetemre, másrészt nem is fogják ott mind meg is állni a helyüket - pont mert nem a tudásuk juttatta be őket. Ezért ez a pozitív diszkrimináció elhal - viszont mivel azért lettek közülük diplomások is, az ő életük már megváltozik és a gyerekeiknek már nem kell pozitív diszkrimináció. A képzettségükkel meg éppen úgy fognak tudni élni, mint bárki más. vagyis kevesebb lesz ugyan ahhoz a pozitív diszkriminációhoz képest az arányuk az egyetemen - de mégis fokozatosan egyre többen lesznek akik elvégezték az egytemet.

A csava itt az - ahogy az amerikai feketéknél is - hogy eközben drasztikus módon nő a létszámuk és emiatt lesznek olyan "szegregált" iskolák, amikben csak feketék - nálunk romák - járnak. Mert egyszerűen míg egy településen 3 "nem roma" gyerek születik, addig 47 cigány. Értelem szerűen 6 évesen amikor iskolába mennek, a helyi első osztályban csak cigányok lesznek - mert azt a 3-t valószínűleg átviszik máshová, hogy ne legyenek egyedül nem romák az osztályukban.

[link]

2020. aug. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!