Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az tényleg igaz hogy ( legaláb...

Az tényleg igaz hogy ( legalábbis alapvetően ) semmilyen adósság elmulasztása miatt nem kerülhetsz börtönbe ?

Figyelt kérdés

Pont most olvastam ezt a cikket ( [link] ) és eléggé meglepődtem azon az állitáson hogy ( ezek szerint ) idehaza nem lehet börtönbe kerülni szimplán azért mert nem rendezed a tartozásodat ...


Ugye nagyon sok országban simán sittre vágnak ha ( például ) nem fizetsz gyerektartást , szóval azért lennék kíváncsi egy kis gyakori kérdéses felvilágosításra ...



#börtön #adósság #börtönbe kerülés
2020. aug. 18. 21:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Hát jó. De mit csinálsz? Hajléktalan leszel. A fizetésed leemelik, ha dolgozol vagy a bankszámládon pénz van, a lakásodat elveszik. :)
2020. aug. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Csupán érdekesnek találom azt hogy ( ezek szerint ) idehaza senkit sem csuknak le azért mert ( az előbbi példámat használva ) nem fizet gyerektartást ...


Ám kösz a választ !

2020. aug. 18. 22:04
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy nem fizetsz gyerektartást. A másik fél bíróságra megy, a bíróság megállapítja, hogy neked kötelező, és elrendelni, hogy a fizetésedből automatikusan vonja le. Nem tudsz semmit tenni. Azt a pénzt meg se kapod, mert a bank automatikusan utalja át. Szóval nem is tudod megtenni, hogy nem fizetsz, maximum akkor, hogyha a másik fél nem megy bíróságra. Másrészt a hitel miatt se kell aggódni, hogy nem tudod visszafizetni. A bank sose hülye, nem ad úgy hitelt, hogy nincs fedezet. Ha lakásthitelt veszel fel és nem tudod fizetni akkor elveszi a lakást és eladja. A bank sose bukik pénzt! Tehát nincs értelme börtönbe kerülnöd, mert mindig visszaszerzik a pénzt. Szerintem nagyobb büntetés az, hogy hajléktalanként az utcára kerülsz.
2020. aug. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Az az hogy valahol azt olvastam hogy valamelyik angolszász országban az egyáltalán nem ritka hogy semmilyen jövedelemmel rendelkező hajlektalan férfiak is börtönbe kerülnek gyerektartás nem fizetése miatt , amennyiben sikerül őket elkapni ...


Bár az is lehet hogy rosszul értelmeztem azt a cikket ...


Egyébként meg kösz a választ !

2020. aug. 18. 22:17
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

általában tényleg nem, de a gyerektartás idehaza is külön kategória


BTK:

Tartási kötelezettség elmulasztása

212. § (1) Aki jogszabályon alapuló és végrehajtható hatósági határozatban előírt gyermektartási kötelezettségét önhibájából nem teljesíti, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Aki jogszabályon alapuló és végrehajtható hatósági határozatban előírt tartási kötelezettségét önhibájából nem teljesíti, és ezzel a jogosultat súlyos nélkülözésnek teszi ki, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(3) * Az (1) bekezdés alapján az elkövető nem büntethető, a (2) bekezdés esetén büntetése korlátlanul enyhíthető, ha kötelezettségének az elsőfokú ügydöntő határozat meghozataláig eleget tesz.

2020. aug. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

"semmilyen jövedelemmel rendelkező hajlektalan férfiak is börtönbe kerülnek gyerektartás nem fizetése miatt , amennyiben sikerül őket elkapni ..."


Persze. Ez is jogos lehet, hiszen a börtönbe küldik munkára, ahol fizetést kap. Itthon is dolgoznak a rabok, nem csak úgy vannak. Dolgoznak vagy tanulnak. Szóval azt a pénzt, amit megkeres, azt utalják. :)

2020. aug. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Nekem egy közmunkás az utcán egyszer azt mesélte, hogy nem érdekli ha börtönbe kerül. Jobb lenne ott neki. Bepiálva flangált, megkérdeztem miért nem dolgozik
2020. aug. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
32%

Börtönbe kerülhetsz ha nem fizetsz gyerektartást!


Megkérném az önjelölt ügyvédeket, hogy ne trollkodjanak.

Legalább 5 vagy 6 olyan emberrel ültem már együtt, aki tartásdíj miatt ült.

Első verzió: A Bíróság közérdekű munkára ítél, amit ha nem dolgozol le, akkor leülöd.


Második verzió: A Bíróság pénzbüntetésre ítél, amit ha nem fizetsz meg, akkor leülöd. Ilyen egyszerű.


Ennek a rendszernek a hátránya, hogy:


1.) Komolytalan dologról lévén szó az ítéletek is csekélyek. 1 évi elmulasztott gyerektartást megúszhatsz 1-2 havi elzárással.


2.) Mivel ugyanazon cselekmény miatt senki nem büntethető kétszer, így anyuci búcsút mondhat a pénznek.

2020. aug. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

6-os ,


Mit értesz az alatt hogy persze ?


Ám köszönöm a további válaszokat !

2020. aug. 18. 23:05
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel ugyanazon cselekmény miatt senki nem büntethető kétszer, így anyuci búcsút mondhat a pénznek."


Attól még, hogy a vétség miatt letölti a büntetését, maga a tartásdíj iránti követelés nem évül el. Illetve ha a későbbiekben sem fizet, akkor ismét vétséget követ el.

2020. aug. 19. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!