Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Azt ugye mind tudjuk hogy mi...

Azt ugye mind tudjuk hogy mi van akkor ha valaki testi sértést követ el egy közfeladatot ellátó személy ellen. De mi van fordítva?

Figyelt kérdés
Kicsit pontosítok. Akkor mi van ha egy közfeladatot ellátó személy jelen példában estben egy tanár ütlegel egy diákot?
2020. aug. 25. 20:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Amennyiben a tanár közfeladatot ellátó személy, úgy ez vonatkozik rá:

302. § (1) Az a közfeladatot ellátó személy, aki közfeladatának ellátása során mást tettleg bántalmaz, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekményt csoportosan követik el.


(3) Aki bántalmazás közfeladatot ellátó személy eljárásában bűncselekményre irányuló előkészületet követ el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(4) * Korlátlanul enyhíthető annak a büntetése, aki (2) bekezdésben meghatározott bűncselekmény elkövetésének körülményeit a vádemelés előtt a hatóság előtt feltárja.

2020. aug. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%

Ha az a diák az én gyerekem lenne akkor bemennék, és közfeladatot ellátó személy sérelmére követnék el testi sértést, önbíráskodással kapcsolva.


Amikor kijönnék a sittről, az első dolgom lenne ismét meglátogatni egy pofa-vizitre, csak a miheztartás kedvéért.



Ha még ott tanítana, szerintem azonnal felmondana.

2020. aug. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
#2 Hát igen kettes, sokkal jobb lenne a gyerekednek, ha börtönben üldögélnél...
2020. aug. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%

#3. Hát igen,hármaska.


Nekem meg meg van a véleményem rólad, mint szülőről.

Tudom hogy az én segítségemet várná, és mivel igaza lenne, én segítenék is. Esélyt sem adnék a tanárnak hogy még egyszer kezet merjen emelni rá.

Ha ez tételezzük fel egy jobb kötésű tanár lenne mint én, akkor segédeszközt is vinnék, és eleve azzal "nyitnék".


De nem tartok ettől. Ismernek, és legfeljebb egy mazochista tanár merészelne kezet emelni a lányomra.

2020. aug. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"Esélyt sem adnék a tanárnak hogy még egyszer kezet merjen emelni rá."

Ezt jogilag is meg lehet oldani és akkor még börtönbe se mész, stratégiailag jobb megoldás.

2020. aug. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Hát , ha tanár bántalmazza a diákot, akkor ez súlyosabban minősül az Ö szempontjából. A Btk. tényállást fentebb leírták, így ahhoz nem szólnék.


Ugyanakkor - amit nem írtak le eddig - a tanár fegyelmi eljárás elé is kerül, ahol ha megállapítják ezért a felelősségét és elmarasztalják - a Kjt. - ben írt büntetésektől függően - akár a tanári pályájába is kerülhet.

2020. aug. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Micimacko67 ***** válasza:
100%
2-es, szép, hogy ennyire véded a csemetédet...Csak halkan kérdezem meg, hogy neveled is? Tiszteletre, normális viselkedésre, normális beszédre?
2020. aug. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

#2, #5-nek:


Ezt jogilag is meg lehet oldani? Feljelentem a tanárt aki ellen lehet hogy meg sem indul az eljárás mert a gyerek terhelő vallomását nem fogják elfogadni. Ha indítanának is eljárást, akkor még mindig kérdés hogy el is fogják -e ítélni?


Eközben telnének a hónapok, a lányom nap mint nap találkozna vele, és ha tanítaná is akkor egy összeférhetetlen helyzet állna elő az elfogultságával kapcsolatban. Szinte biztos hogy egy ilyen mentalitású tanár nem állná meg hogy be ne szóljon a lányomnak, aki nekem ezt elmesélné.


Nos ha eddig ki is bírtam volna türelemmel, ennél a pontnál viszont "kirobbannék". Ennek pedig a következményei kiszámíthatatlanok lenének. Ha első indulatból összeverem, akkor megúszom legfeljebb súlyos testi sértéssel. Így viszont már a tanár kihívást intézne felém, aminek igencsak sanszos, hogy maradandó egészségkárosodás lenne a vége!


Ha az apja és az anyja nem tanította volna meg neki hogy a cselekedeteinek és a szavainak következménye lehet, akkor majd én megtanítanám neki.


#7-nek:


Tiszteletre?


Nos én a tisztelet kapcsán arra nevelem, hogy csak azt tisztelje aki tesz is ezért! A tiszteletet csak kivívni lehet, megkövetelni nem! Aki alap nélkül követel bármit is, az a legkevésbé sem tiszteletre méltó.


Ha valaki olyanba szól bele a dolgai kapcsán amihez semmi köze, azzal szálljon szembe. Ha annak a valakinek ez nem tetszik, szóljon nekem. Majd én számon kérem az illetőt!

Én a gyerekemet nem egy olyan bégető birkának nevelem, mint ahogy azt te a gyereknevelésről elképzeled.


Arra ösztönöztem mindig is hogy alkosson saját véleményt az őt körülvevő dolgokról-emberekről. Mindig büszkeséggel tölt el ha valamiben kikéri a véleményem mielőtt megtenné. Ja! mielőtt elfelejteném: 10 éves.

2020. aug. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Micimacko67 ***** válasza:

8-as örülök, hogy ilyen remek szülő vagy..mindezt sikeresen gyakorolod...már 10 egész éve...

Nekem egy 25 és egy 18 éves fiam van...hidd el kicsivel többet láttam, tapasztaltam már ezen a téren...de azért köszönöm az oktatást...kioktatást!

2020. aug. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#8, #9-nek:


És megkérdezhetem, hogy hány éves voltál amikor az első gyereked született?


Mert szerintem te azt hiszed, hogy én kb 30 körül lehetek. XD


45 vagyok!

2020. aug. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!