Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megvádolhatnak közfeladatot...

Megvádolhatnak közfeladatot ellátó személy elleni erőszakkal?

Figyelt kérdés

Rendelőintézetnél vártam a nyitást. Volt egy csomó időm, ezért a félliteres kólásüvegemet felraktam a postaláda tetejére, ha hűljön. Megérkezett az asszisztens, hogy nyisson, de elkezdet károgni, hogy micsoda emberek vannak, üveget raknak a postaládára, még jó hogy nem pálinkát. Mondtam neki, hogy én raktam oda, meg hogy miért, de nem értem, hogy miért zavarja őt. Folytatta, hogy ez egy rendelő, itt nem lehet ilyeneket csinálni. Mondtam neki, hogy akkor így járt. Csak nem hagyta abba, mikor azt találta mondani, hogy "Biztos az anyja nem nevelte meg.". Na most az anyám éppen haldoklik rákban, kicsit érzékeny vagyok rá. Ezért ráléptem hátulról a cipőjének a sarkára a nőnek. Elkezdett sipítozni, hogy megrúgtam, és feljelent. Mondtam neki, hogy jelentsen fel, és otthagytam.


Szerintetek? Olvastam olyat, hogy már egy lökésért is megvádoltak valakit. Tanú nem volt, csak ketten voltunk ott.


2017. dec. 14. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem volt tanú, nincs bizonyíték se tényleges sérülés amire alapozhatna vádat a bíróság. Nem perelhet be.
2017. dec. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tgt ***** válasza:
Szerintem sem fog feljelenteni.
2017. dec. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Gondolom én is, hogy egy sarokmegtaposástól nem lett neki zúzott vagy vérző sérülése. Bakancs szerű volt rajta.
2017. dec. 14. 20:11
 4/6 tgt ***** válasza:
Ne parázz :)
2017. dec. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ezért ráléptem hátulról a cipőjének a sarkára a nőnek."



Ha valóban ennyi történt , akkor ez nem bűncselekmény.


Milyen vizsgálatra mentél?


Az egészségügyi dolgozó csak meghatározott esetekben minősül közfeladatot ellátó személynek.

2017. dec. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tüdőszűrésre mentem, beutalóért. Egyébként nem is az én körzetem asszisztense volt. És tényleleg nem volt más, egy hangos szó sem. Az anyám, akit meg emlegetett, tegnap éjjel meghalt.
2017. dec. 15. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!