Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogom van-e lehallgatni a...

Jogom van-e lehallgatni a házastársam, ha...?

Figyelt kérdés

Jogom van-e lehallgatni a házastársam, ha arra gyanakszom, hogy előzetes bejelentés nélkül arra készül, hogy elhagy, és emiatt én nehéz anyagi helyzetbe kerülök, mert munkanélküli vagyok, és eddig ő tartott el engem?

Úgy tudom, magánnyomozók megtehetik. Nyomozót kell fogadni ehhez? Vagy ilyen esetben házastársaknál elhagyás (esetleg megcsalás) esetében joga van a másik félnek lehallgatni? Pláne ha utólag kiderül, hogy még igaza is volt, és valóban ilyesmire készült? Fel lehet ezért engem utólag jelenteni? Lecsukhatnak érte?



2020. aug. 31. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit értesz "lehallgatás" alatt. Titkosszolgálati eszközökkel (pl. mobiltelefon lehallgatása hangrögzítő eszközzel, stb..) nincs neked de egy magánnyomozónak sem joga.


Fülelni a szomszéd szobából, hogy éjszaka kivel és mit cseveg van jogod.


Az senkit nem érdekel, hogy te munkanélküli vagy és milyen helyzetbe kerülsz ha elhagy a házastársad, ez a ti magánügyetek, semmilyen formában nem veszi ezt egy bíróság figyelembe. Ugyan úgy a megcsalás sem változtat az ég világon semmit.

2020. aug. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A jogszerű részét majd a többiek megmondják, nem értek hozzá.


De tegyük fel hogy van egy hangfelvételed, amin azt mondja az urad, hogy elhagylak és nem foglak eltartani. Mit csinálsz ezzel? Nem tilos elválni vagy elköltözni. Attól, mert házasok vagytok mindkettőnknek lehet saját akarata. Tehát mire mennél ezzel? Nem értem.

2020. aug. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk kiderül, hogy tényleg el akar hagyni, és el is fog. És? Akkor mi van? El leszel hagyva. Több ezer emberrel megesik minden nap, nem tiltja a törvény. Ahhoz is jogod van, hogy elmenj dolgozni.
2020. aug. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Talán inkább meg kellene próbálnod változtatni a helyzeten és elérni, hogy ne akarjon elhagyni.
2020. aug. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Vagyis a párod csak azért kell neked, hogy eltartson? Illegálisan lehallgatod, kiderül, hogy el akar hagyni, akkor mit teszel? Feljelented?

Semmilyen többletjogot nem ad neked, hogy ő tart el.

2020. szept. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!