Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkahelyen megismert adatok...

Munkahelyen megismert adatok személyes felhasználásra?

Figyelt kérdés

Írtam a munkahelyemen egy e-mailt egy másik osztálynak, amiben az aláírás kapcsán benne volt a teljes nevem is. Az illető feljött, megcsinálta a munkát, de néhány órával később kaptam tőle egy üzenetet a privát Facebook profilomon, ismerkedési céllal.

Az ilyesmi adatvédelmi szempontból nem aggályos? Hiszen egy, a munkával kapcsolatban megadott személyes adatomat használta fel a saját, magánjellegű céljaira. És ez most teljesen független attól, hogy milyen céllal tette, vagy hogy nem volt benne rosszindulat, kizárólag jogi szempontból érdekel a dolog, mert engem ez eléggé zavar.



2020. szept. 1. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Az emberek neve nem titkosított információ.
2020. szept. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%

Nagyon elferdült lélek vagy.

Ez kb. annak az analógiája, mintha ott helyben beszélgetni kezdett volna veled, és randevút kért volna. Ebből jogi kérdést csinálni?!

Nagyon sajnálom azokat, akik ma párt keresnek....

2020. szept. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát, ez van, mit lehet tenni? Lejönni a közösségi cuccokról. Engem találjon meg :D.
2020. szept. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Es ha mar tudta a neved? Mert megkerdezett egy kollegat, de csak most irt rad a kozos munka utan?


Kicsit tultolod ezt az afatvedelmi dolgot.

2020. szept. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!