Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hány évig örzik meg a cégek a...

Hány évig örzik meg a cégek a beadott jelentkezéseket, önéletrajzokat?

Figyelt kérdés

Gyakorlatban általában meddig, és törvényileg mennyi időre vannak kötelezve?


Használják-e bármire a nem felvett jelentkezők adatait évekkel később?



2018. ápr. 5. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
Én úgy tudom, törvényileg 1/2 év, a gyakorlatban (?) nem egy , nem kettő helyen tapasztaltam, hogy beadtam és 2 hónap múlva kivolt plakátolva, hogy dolgozót vesznek fel.
2018. ápr. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az új adatvédelmi EU rendelet (GDPR) ezt is részletesen szabályozza (május 25-től alkalmazandó). Ha jól tudom egy évig lehet megőrizni, és ahhoz is csak az adott cég adatvédelmi szabályzatában meghatározott személyek férnek hozzá.
2018. ápr. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A mániákus, megszállott, megrögzötteket is megemlíteném, valaki említette, hogy a gépében még az is benne van amit ezelőtt kb. 8-10 éve emaileztem vele, munka kapcsán * XD
2018. ápr. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pár éve egy munkahelyen azt mondta a vezető, hogy azonnal be darálta a jelentkezésemet miután végig futotta. Nonszensz, nem ?! Van ez így. :D
2018. ápr. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Gyakorlatban általában meddig, és törvényileg mennyi időre vannak kötelezve?"


Fogalmam sincs, mi erre a "kötelezettség", de amúgy is ellenőrizhetetlen. Alapból a cégek nagy részénél nincsen HR-es, olyan munkatárs kezeli az állásajánlatokat aki mellette végzi a "normál" munkáját is. Ha csak belegondolok, rohanás az egész napom. Alapból csak végigfutnám a pályázók önéletrajzát és azt tartanám meg aki potenciális jelölt.


A tárolás megint olyan dolog, hogy mi számít annak és hogy ellenőrzik? Ha e-mailt küld, akkor arról vannak biztonsági mentések időnként, meg alapból nem szokás céges e-mailt "tisztogatni". Nem is lenne ideje rá az embernek, örülök ha egy hétig vissza tudom nézni. De maga az adat évtizedekre is megmaradhat.


"Használják-e bármire a nem felvett jelentkezők adatait évekkel később?"


Alapból nem használhatják fel az adatokat, másrészt évekkel később a kutya nem fog ezzel foglalkozni, addig kapnak 1000 másik friss önéletrajzot is.

2018. ápr. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!