Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Terhel-e engem anyagi felelöss...

Terhel-e engem anyagi felelösség a következö esetben?

Figyelt kérdés

Egy rokonom lakik a lakásomban. Felmerült a gyanu, hogy nem fizeti a közös költséget. A Lakasszövetséggel nem vagyok szerzödve, minden a benne lakó nevén van. Ha mégis fennáll tartozás, azt rám fogják terhelni? A szerzödött halála esetén mi fog történni? (Sajnos ez egy lehetséges forgatókönyv.)

A közüzemek esetén a szerzödött félnek kell fizetni, ezt már megkérdeztem.


2020. szept. 3. 11:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A közös költséget alapesetben a tulajdonos köteles fizetni.

Ha a lakást kiadod másnak - akár lakbér ellenében, akár szivességi lakáshasználóként, ez csak akkor változik, ha van egy olyan (jogilag érvényes)szerzödés, amiben az ott lakó átvállalja ennek fizetését is.

Amennyiben nincs szerzödés, vagy ha van, nem szabályos vagy nem tartalmazza ezt a kikötést, továbbra is a tulajodnos kötelessége a közös költség fizetése.

2020. szept. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
2020. szept. 3. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!