Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki felelős azért, ha az...

Ki felelős azért, ha az általam megbízott munkás kárt okozott valakinek?

Figyelt kérdés

Van egy bekerítetlen telkem, amit nem használok és az egyik oldali szomszéd nemrég új kerítést húzott épített fel.

A telkemen már hatalmasra nőtt a gaz, amit le akartam kaszáltatni. Sokáig nem találtam senkit a környéken, aki ilyesmit vállal, míg megláttam egy közeli földön egy traktorost dolgozni kaszálógéppel, megállítottam beszélni és ő egy korrekt összegért elvállalta a telkem lekaszálását, amit előre odaadtam neki és ő adott egy mobilszámot kontaktként.


A munkavégzés közben távol voltam, megbíztam benne, hogy renden meg fogja csinálni. Másnap láttam csak meg, hogy elvégezte a munkát, de a vadiúj kerítést hosszabb szakaszon brutális módon, teljesen felszaggatta a gépével. A szomszéd azóta még nem volt a telken, nem látta az okozott kárt.


Az lenne a kérdésem, hogy ilyen esetben ki a felelős az okozott kárért? Maga a traktoros, aki okozta? Nekem, mint a traktoros megbízójának van-e bármilyen felelősségem?



2020. szept. 6. 22:54
A kérdező szavazást indított:
A traktoros a felelős teljes mértékben, hiszen ő okozta a kárt.
Én vagyok a felelős, hiszen én kértem meg a traktorost, hogy kaszálja le a telkemet.
20 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%
A traktoros a felelős, nimcs mögöttes felelősséged.
2020. szept. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Balogh Vajk ***** válasza:
93%
Honnan tudod, hogy nem a szomszédod "szaggata fel" a kerítést valamilyen okból miután látta, hogy a traktoros végzett a kaszálással?
2020. szept. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%

Ha a traktoros egy vállalkozó akkor ő a felelős az általa okozott kárért. Számlát adott ?

Ha a traktoros alkalmazott aki saját zsebre dolgozott akkor szerintem a gép tulajdonosának kell rendezni a kárt. Aztán ő hogyan oldja meg az okozott kár elszámolását az alkalmazottjával az nem a te dolgod. Számomra ez ugyanaz az eset mint ha mondjuk a géppel végigkarcolja az út mellett parkoló autót amikor elhalad mellette.

2020. szept. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

#2-es:

Igazad van. Nem láttam, hogy a traktoros volt. Nincs semmi bizonyítékom rá.

Csak a józan logika alapján feltételezni tudom, hogy a traktoros okozta a kárt, nem pedig a szomszéd saját magának, vagy pedig egy külső ismeretlen személy.

De biztosan nem tudhatom ki volt.


#3-as:

Nem kaptam számlát, szerződés sincs, szóbeli megállapodás volt, KP fizettem neki előre. Azt sem tudom, hogy alkalmazott-e a traktoros. Azt mondta, hogy megcsinálja még aznap és eltette a pénzt.

2020. szept. 6. 23:10
 5/23 Balogh Vajk ***** válasza:
67%
Ha mondjuk a szomszédod nem a telekpapírnak megfelelően húzta fel a kerítést, volt indítéka.
2020. szept. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
40%
Ha a traktoros a te megbízásodból járt el, akkor az a olyan mint ha te magad csináltad volna, te felelsz a tevékenységéért. Az okozott kárt neked kell megfizetned a szomszéd felé, és utána behajtod a traktoroson ahogy tudod.
2020. szept. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
80%

#6

Ha rendelek egy teherautó sódert és a teherautó karambolozik akkor nekem kell megfizetnem a kárt ?

A vállalkozó a sóder rendelésnél is az én megbízásom - megrendelésem alapján járt el.

2020. szept. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
89%
Olyan esetben a vállakozó felelősségbiztosítója fizet.
2020. szept. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez az eset mennyiben más ?
2020. szept. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
15%
Annyiban, hogy a kerítés lenullázása az általad megbízott alvállalkozó szakmai tevékenysége körében elkövetett hiba és károkozás, a másik meg egy egyszerű közlekedési baleset.
2020. szept. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!