Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 2016-ban vásároltam egy...

2016-ban vásároltam egy lakást egy 7 lakásos társasházban tehermentes. Most a társasházi megbízott szerint nekem is kell fizetni a ház régi tartozásait. Nekem minden szolgáltónal 0 a számlám. Becsaptak a vásárlásnál valóban fizetnem kell?

Figyelt kérdés

2020. márc. 14. 19:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%
A lakás tehermentes volt. Azt is megnézted, hogy a társasháznak milyen adósságai vannak? Nem, mert akkor most nem lennél meglepve. Mivel társasház, ezért a lakók fizetik a költségeket és terheket. Mivel ott laksz, ezért neked is kell fizetned.
2020. márc. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

El tudom képzelni, hogy le akarják nyomni a torkodon, de azért ne fogadd el az első válaszát.

Ahhoz a tartozáshoz neked semmi közöd, és nem kötelezhetnek rá, hogy megfizesd.

Akkor keletkezett, amikor neked még nem volt ott lakásod.

Biztos, hogy első körben kiállnék magamért, hogy ne nézzenek hülyének, ha ez nem elég, akkor pedig ügyvédhez fordulnék.

Az első válaszoló biztos szó nélkül kifizetné a mások által felhalmozott tartozást.

A közös költség nem erről szól, esetleg érdemes lehet megkeresni a jogi definícióját, ha van.

Egy kis segítség, mert nem tudom, mennyire engedheted meg magadnak az ügyvédet: az önkormányzatoknak van ingyenes jogsegély-szolgáltatásuk, csak nem nagyon reklámozzák. Bemész, és gyakorló ügyvédek adnak jogi tanácsot ingyen. Ha igényleg, a későbbiekben az ügyet is vállalják, persze ez a kapacitásuktól és a konkrét ügytől függ.

Persze a jelenlegi helyzetben kérdéses, lesz-e egyáltalán ügyfélfogadás, mert pl. a bíróságok már szünetelnek.

2020. márc. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és a tanácsot
2020. márc. 14. 20:23
 4/16 anonim ***** válasza:

Értem én, hogy a kérdező a második választ várta, de ha minden "régi" lakó elköltözne, menekülve a tartozások elől, akkor minden új lakó tiszta lappal indulna? Akkor ki fizetné ki a tarozásokat? A régi lakók nem fizethetik, hiszen nem laknak ott, szép is lenne ha a régi meg az új helyen is kellene fizetni közös költséget.

A tartozás lehet azért mert valamit fel kellett újítani, ki kellett javítani. Ennek az eredményét az új lakók, így a kérdező is élvezi, a régi, már elköltözött lakók viszont nem. Akkor ki fizesse ki a tartozást? Az új lakókra más szabályok vonatkoznak, más közös költség?

Persze kérdezzen meg ügyvédet meg akit akar, de ha te kettes nem vagy az, akkor mégis milyen alapon mondod, hogy ne fizessen?

2020. márc. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ez 4 év után derült ki??? Mégis milyen tartozás lehet ez?
2020. márc. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Pontosan milyen tartozásról van szó? Mikor keletkezett és mikor derült ki a társasház/közös képviselő számára?

Ha tudott a tartozásról a közös k, de kiállította a 0-s igazolást, akkor adott esetben még perelhető is

2020. márc. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A házban több lakó nem fizet közösköltséget sőt mint kiderüt hiteles vízórájuk sem volt mostanáig.nincs közösképviselő mert csak 7 lakásos a ház.Ezeknek az adósságoknak nagy része a vásárlásom előtt keletkezett,ami a 2017 közgyűlésen derült ki számomra .felújítás nem történt sem előtte sem azóta .
2020. márc. 15. 04:10
 8/16 anonim ***** válasza:

Van egy törvény a társasházakra vonatkozóan.


A dolgok nem úgy mennek, ahogy a kérdező gondolja/szeretné.

A társasház tagja lettél, a tartozás nem "egyéni tartozás", hanem a társasházé. Az éppen aktuális tagok (tulajdonosok) kötelesek azt megfizetni. Ez független attól, hogy mikor keletkezett.


Ha nem akarsz máskor ilyen szitut, mielőtt vásárolsz, nézz utána, hogy a társasház hogyan áll anyagilag.

Én ezt mindig megtettem, ahol hatalmas tartozása volt a háznak, ott egyszerűen nem vettem lakást sem.

Furcsán hangzik, de így van.

A beköltözésem után keletkezőkre már van ráhatásom a lakógyűlések által.

2020. márc. 15. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Mások közös költség tartozása nem a te gondod, lakógyűlésen hozzatok határozatot a tartozók ingatlanjának elárverezéséről vagy adjatok be fizetési meghagyást ellenük.

A víztartozás más tészta, az a lakóház tartozása, ha nem volt a lakásodnak egyedi mérője, akkor azért sajnos te felelsz.

De megint ott a kérdés, hogy tudott-e erről az előző tulaj. Ki kezeli a társasház pénzügyeit? Ki adta ki a nullás igazolást? 2017ben, amikor kiderült számodra a tartozás megkerested az előző tulajt? Tételesen mekkora tartozásokról beszélünk? Ki követeli rajtad a pénzt?


Legjobb lenne, ha felkeresnél egy ügyvédet, mert ide csak csöpögteted az infókat!

2020. márc. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Értem én, hogy a kérdező a második választ várta, de ha minden "régi" lakó elköltözne, menekülve a tartozások elől, akkor minden új lakó tiszta lappal indulna? Akkor ki fizetné ki a tarozásokat? A régi lakók nem fizethetik, hiszen nem laknak ott, "


Te egy alternatív valóságban élsz.

Én viszont egy közmű-szolgáltatónál dolgozom, így van némi rálátásom, de józan paraszti ész is elég.

Akkora baromság, amit írsz, hogy már fáj.

A társasházi törvényt nem ismerem, ezt bevallom, de amit leírták, csak úgy általánosságban... komolyan gondolod, hogy ha valaki elköltözik, akkor a korábbi tartozásai megszűnnek?

Azok a tartozások az emberhez tartoznak, nem a lakáshoz. Akkor is ki kell fizetned, ha eladod a lakásodat! Ki ne találd már, hogy felhalmozol fél milliós tartozást, és majd az új tulaj fizeti helyetted, hiszen most épp ő lakik ott.

A tartozás csak úgy keletkezhet, hogy van egy szolgáltatási szerződés. A közműveket a ház lakói használták, de egyesek nem fizették. Ezt rajtuk kell leverni, nem hinném, hogy a lakás eladásával ki lehet bújni ez alól.

Majd végrehajtják, visszamenőleg is.

Persze érthető, hogy első körben megpróbálják a könnyebb utat. Bevasalni azon, aki épp ott van.

Ha nincs közös képviselő, akkor még bonyolultabb az ügy. Valakinek magához kéne vennie ezt a feladatot, és utánajárni. ez rengeteg idő és idegeskedés. És hogy találja meg a régi lakókat? Menjen mindenféle önkormányzathoz, lakcímnyilvántartóhoz, földhivatalba? Végrehajtóhoz? Ezeknek biztosan lesz költsége, főleg ha ügyvédet is be kell vonni. Miből fizesse? Saját zsebből? Főleg ha most sem fizet mindenki közös költséget.

Így nagyon nehéz lesz. Társasházzá kellene alakulni, de kérdés, hogy a többség hogy viszonyul ehhez.

2020. márc. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!