Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szórakozásból vagy indulatból,...

Szórakozásból vagy indulatból, intézhetek házkutatást, illetve tehetek bejentést a rendőrségen pl hogy lőfegyververt vagy kábítószert birtokol egy ismerősöm, akkor is ha tudom hogy ez nem igaz?

Figyelt kérdés
Ma házkutatást tartottak nálam nyomozók akik lőfegyver és kábítószer után kutattak és mindössze annyit árultak el hogy egy illető bejelentése alapján jöttek akinek a nevét nem árulhatják el. Természetesen büntetlen előéletű vagyok, valamint nem találtak nálam semmit és soha nem is birtokoltam egyiket sem a fentiek közül,de nekem ez elég ciki hogy ilyesmivel vádoltak meg

2020. szept. 10. 22:42
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Ez érdekes! Vajon a saját lakásomban készíthetek videót a ház kutatásról? A későbbi félreértések elkerülése végett.
2020. szept. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
#21 igen, én láttam már ilyen videót
2020. szept. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Mindegy. Akkor a lényeg hogy valami hülye sztorit beadva a rendőröknek pl hogy láttam hogy pisztollyal sétál az udvaron vagy négyszemközt fegyverrel fenyegetett vagy pl lelőtte a kutyámat, macskámat stb...

akár valamelyik szomszédomnál is intézhetek egy jó kis házkutatást minden következmény nélkül ha nekem éppen ahhoz van kedvem és az illetőt utálom. Jó tudni hogy ez igy működik!

2020. szept. 11. 08:53
 24/30 anonim ***** válasza:

Azert ez nem igy mukodik, hogy bejelentes alapjan kimennek szetturni a lakast. Hazkutatasi parancs kell amit az Ugyeszseg rendelhet el alapos gyanú eseten.


Bemondasra nem mehetnek csak ugy oda!

2020. szept. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 árokpart ***** válasza:
Igen ám utolsó csak az a bökkenő, hogy ilyenkor halaszthatatlan nyomozati cselekményre hivatkozva megtarthatják azonnal a házkutatást az engedélyt később is ráérnek ilyen esetben bemutatni és alá írattatni. Halaszthatatlan nyomozati cselekmény esetén nincsen szükség az ügyészség engedélyére.
2020. szept. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Beszéltem ügyvéddel aki azt mondta hogy sajnos bárkinél lehet intézni házkutatást kamu bejelentés alapján. Állampolgári kötelesség jelenteni ha lőfegyvernek látszó tárgyat látsz valakinél és a rendőrségnek kutya kötelessége kimenni házkutatást tartani. Lehet a későbbiekben feljelentést tenni, de nincs értelme, mivel ez jogászilag nagyon jól védhető.
2020. szept. 13. 21:25
 27/30 anonim ***** válasza:
Mi lett ebből? Végül nem jelentetted fel hamis vád, rágalmazás miatt az illetőt?
2021. márc. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Beszéltem erről egy Pesti neves ügyvéddel is,valamint az iratokat is átnézte. Szerint nincs értelme feljelentést tenni, mivel Magyarországon ez jogászilag nagyon jól védhető. A telefontanu programon keresztül bárki név nélkül tehet bejelentést. Sajnos nem lett volna értelme ismeretlen tettes ellen feljelentést tennem.
2021. márc. 14. 13:38
 29/30 anonim ***** válasza:
Én a helyedben a rendőrséghez is bemennék ezügyben érdeklődni.
2021. márc. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Házkutatás után velük kellett mennem a rendőrségre ahol kérdéseket is tett fel egy nyomozó, közben kérdeztem én is, de nem volt valami segítőkész. Viszont annyit elmondott hogy lakossági bejelentés alapján jöttek ki hozzám és nyilván egyik haragosom volt a bejelentő, de ő személy szerint nem tud többet, mivel a központhoz érkezett a bejelentés, de ha tudná, akkor sem közölhetné velem.
2021. márc. 16. 14:27
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!