Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történne, ha beírnék a...

Mi történne, ha beírnék a vásárlók könyvébe, ha olyan szól rám a maszktalanság miatt, aki maga sem viseli (jól)?

Figyelt kérdés

Én egy maszktalan, polgári engedetlen pernahajder vagyok. Elismerem. Megkérdőjelezem az egész maszkviselést, gondolom sokan máglyára küldenének és egyéb inkviziós boszorkányüldözésnek tennének ki. Én vállalom a tetteimet. Ha megbüntetnek, azt is méltósággal viselem.

De! Az agyam ledobja az ékszíjat, hogy sokszor bemegyek üzletbe és olyan eladó/pénztáros/biztiőr szól rám, akin vagy maszk sincs, vagy csak letolva az orra vagy az álla alá.

Na ha ilyenkor beírnék a vásárlók könyvébe, mi történne? Beírnám, hogy maszk miatt szól (eddig nyilván nem törvénysértő) úgy, hogy ő maga sem viseli helyesen/sehogy.

Mit tenne a felettes szerv jelen esetben?



2020. szept. 13. 00:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom neked, mit tenne. Kapnál egy levelet az adott üzlet vezetőjétől, amiben leirjak, hogy a dolgozó szabályszerűen járt el, amikor téged felszólított a maszk viselesere, továbbá köszönik a jelzést, hogy az ő emberuk sem szakszerűen viselte, és neked azt írják hogy a dolgozót is figyelmeztettek erre. Semmi más nem történne az égvilágon.
2020. szept. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%
Semmi nem fog történni, senkit nem érdekel a vásárlók könyve, kapsz majd valami sablon választ. Amúgy azt a részt nyilván kitaláltam, hogy maszk nélkül vannak az eladók a boltban , és úgy szólnak rád.az orrodra még nem kötelező neked sem felhúzni, a kutyát sem érdekli
2020. szept. 13. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
4%
Soha sehol senkit nem izgat a vásárlók könyve. Belerajzolhatsz egy kukit is, azt se fogja senki "elolvasni".
2020. szept. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Békedíjat kapnál, mert "békésen" oldottad meg ezen problematikát.
2020. szept. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elárulom a titkot: mi eladók is gyűlöljük a maszkot! Ha tehetnénk, nem tennénk fel! Ha üres az üzlet, levesszük, mert belerohadunk a kellemes dögmelegekben! Nem azért szólunk rád, mert unatkozunk, vagy köcsögök lennénk, hanem mert ha netalántán te vagy az ellenőr, vagy épp arra somfordál egy, ne vágjon meg minket a fizetésünk háromnegyedére! Rettentően megszívattak ezzel minket. Tényleg élmény napi 8-12 órát ebben pakolni, rámolni, vásárlókkal foglalkozni és még a maszkmenteseket is csesztetni, aki vagy a fejemhez vágja, vagy jó esetben elnézést kér és felteszi... Nem jó ez nekünk sem.
2020. szept. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!