Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyha gameplay videót csinálo...

Hogyha gameplay videót csinálok és egy random játékos használja a voice chatet akkor jogsértést követnék el a felvétel elkészítésével?

Figyelt kérdés

Ezt kb úgy kellene elképzelni a valóságra fordítva hogy vlogolok a parkban/buszon vagy bármilyen közteren és hallatszanak a körülöttem lévő emberek.


Azért fura mert a "valóságos" esetben a neten rákeresve nem kell engedély, de gameplaynél meg több cikket olvastam ahol azt írják kell ha valakinek hallatszik a hangja.


Mit mondanak erre a jogszabályok? Nyilván "gameplay készítés" jogszabály nincs, de ami esetleg lehetőséget adna vagy éppen tényleg ellehetetlenítené a dolgot.


2020. szept. 13. 18:23
 1/2 A kérdező kommentje:
Csak angol cikkeket találtam nyilván*
2020. szept. 13. 18:24
 2/2 MDaniel98 ***** válasza:
Közterületen vlogolni meg gameplay videót csinálni két teljesen más dolog, utóbbinál engedélyt kell kérned hangfelvétel készítéséhez mivel nem kötelezhetsz senkit arra, hogy belebeszéljen egy mikrofonba és azt bármikor felhasználhasd, közterületen meg amúgy is csak háttérzaj van ami a legtöbb esetben amúgy is kivehetetlen.
2022. júl. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!