Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A BKV-én a maszkviselési...

A BKV-én a maszkviselési bírságolhatóság, ezt jelenti? Feltételes módban értendő.

Figyelt kérdés

A maszkviselés kötelező a BKV-én ha jól értem és bírságolható 16k-val aki nem hordja. Nem kijelentő, hanem feltételes módban van! Ez úgy zajlana le az életben, hogy jön az ellenőr és nem a jegyem, hanem az arcom nézi? Mivel csak "bírságolható", így ha meglát először megkér, hogy húzzam fel a maszkom, ha jól értem.



Én erre kedvesen felvilágosítom a maszkviselés következményeiről; nem véd meg a levegőben terjedő a maszk szöveténél jóval kisebb koronavírustól. Feldúsul a CO2 a maszk alatt, valamint a légzést nehezíti, ami éppen hogy fontos lenne ilyen vírusos időben. Erre ő ismételten megkér, hogy de akkor is kötelező maszkot viselni és erélyesen felszólít, hogy tegyem fel. Erre én elmondom, hogy noha többet árt mint használ, de hogy ne legyen neki ebből baja, ezért őt ebben a munkában segítve felveszem a maszkot, amire ő elmegy.


Gondolom, ha ezek után sem veszi fel valaki akkor jönne a bírság. Így zajlana le ez az életbe?



2020. szept. 17. 10:11
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

6 köszönöm az ide vonatkozó jogszabályi előírások idézését. Akkor eszerint, ha felszólít rá az ellenör felveszem, amíg a légtérben tartókodik


5Jegyet is csak akkor lyukasztasz, ha jön az ellenőr?"


Akkor még nem. Viszont ha a közterületes is felszáll kénytelen vagyok. De én jogkövető magatartást képviselek. Miníd hordok magammal becsületesen jegyet!!

Nem szállok fel úgy sosem, hogy ne legyen jegy nálam, ha kellene


"Mondjuk az jó, hogy a koronavírustól nem véd, de a CO2 feldúsul alatta, bár a CO2 jóval kisebb méretű, mint a koronavírus"


A CO2 kilégzés folyamatos, így állandó használat mellett feldúsul amiat, hogy a friss levegő nem tud bejutni. Kilélegzett levegőben sok a co2


7 Sokan abba a tévedésbe esnek, hogy a csupasz vírus méretét arányítják a maszk anyagának sűrűségéhez. Hogy azon mekkora rések vannak. De ez így téves, mert a vírus porszemcséhez, páracseppecskéhez tapadva utazik"


Nem érted! A nyál részecskék nagyon apróak. Nem látod mindegyiket. Igen. A legtöbb nyálszemcse olyan apró hogy bizony átjut a maszk szövetén ugyanúgy mint a vírus, csak bizony te azt nem látod.


Másrészt a koronavírus levegőben is terjed. Kkimutatták kutatók. A sima szájon át történt levegőfújással még közvetlen nyál nélkül is befújod a másik a szájába mindkét haszkon át a levegőt és ott van a akoronavírus. Jó reggelt!


"A maszk nem téged véd, hanem másokat, hogy a kilélegzett levegővel ne jusson a másik arcára, kezére"


Miért szerinted a maszk felfogja a levegőt? :O

2020. szept. 17. 11:11
 12/29 anonim ***** válasza:
78%
TROLL!
2020. szept. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
58%

Önjelölt vírusszakértő...

Igazából a Stanfordon kutató, csak átjött ide tudást megosztani...


Ja, nem.


:-DDDDD

2020. szept. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
49%

Ember döntsd már el, megint leírod hogy a koronavírus bejut a maszkon, még nyálcseppel együtt is. De a friss levegő nem.


Értem én, hogy kimaradtál általános iskolában, de a levegő O2 molekulákból és N2 molekulákból áll főleg.


"Egy szén-dioxid molekula tényleges mérte kb. 0,0000005 mm.

Egy DNS molekula ehhez viszonyítva "egész nagy" átmérője kb. 0,000002 mm"


[link]


Tehát a DNS egy nagyságrenddel nagyobb, mint a CO2, ami még mindig nagyobb, mint az O2. A vírusok pedig nem csak DNS-ből állnak, szóval mielőtt kioktatsz másokat nyisd ki az általános iskolai biológia könyvedet.

2020. szept. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

És akkor még a Magyar Orvosi Hetilap 1976-os 1. számának 50. számozott oldaláról

“ Coronavirus fertőzés újoncokban. Wenzel, R. P. és mtsai. (Depart­ ments of Internal Medicine and Pe­ diatrics, University of Virginia School of Medicine, Charlottesville, Virginia): American Review of Res­ piratory Disease, 1974, 109, 621—624.

1965 óta ismert, hogy a corona­ virus emberben felsőlégútbetegség okozója lehet. Epidemiológiájáról keveset tudunk, mert a vírus csak szervkultúrán tenyészik. Kimutatá­ sa újabban serológiai próbákkal történik. A szerzők 1972-ben közöl­ ték, hogy a polgári lakosok hűléses megbetegedéseinek 4%-a a coro­ navirus fertőzéssel volt kapcsolatos. 1970—1972 években matrózújonco- kon végeztek hasonló vizsgálatot. Légúti fertőzést ez a vírus az első 2 évben csak 0—5%-ban okozott, a harmadik évben azonban egy hű­ léses járvány kapcsán a matrózok 52%-ának a vérsavója lett eoro- navírus-pozitív, a heveny légútbe- tegsóg’gel kórházban ápoltaknak pedig csaknem 100%-ában volt kór­ okozó a coronavirus.

Pongor Ferenc dr.”


forrás: [link]

(REAL-J - az MTA Könyvtárának Repozitóriuma, 44/224 oldal)

2020. szept. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
85%

A maszkhordást kormányrendelet írja elő és fővárosi rendelet, annak betartására kérhet BKK jegyvizsgáló, de ha nem tartod be nem szállíthat ezért le. De hívhat rendőrt, közterület-felügyelők, nem tarthat vissza, de eléri célját azzal, hogy önként le fogsz szállni.


Intézkedhet rendőr (kormányrendet bezártatására) és közterület-felügyelő (fővárosi rendelet betartatására), rendőr elő is állíthat, közterület-felügyelő rendőrt hívhat, addig visszatarthat, ellenszegülés hivatalos személy elleni erőszak.


Korm. rendelet

[link]

2020. szept. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

14 Ember döntsd már el, megint leírod hogy a koronavírus bejut a maszkon, még nyálcseppel együtt is. De a friss levegő nem"


Nem érted a fizikát. :XD


Amikor szellőztetsz megfigyelheted, hogy szélcsendben bent maradnak a szagok igen sokáig a lakásba. Kihül a szoba, de a szagok (gázok) bent maradnak. Viszont egy huzattal - amikor kinyitod a szemközti ablakot és fúj a szél - akkor már lényegeseb hamarabb kiszellőzik a szoba.


Lélegzés után kifújod a levegőt és feldúsul a használt CO2-ben dús használt levegő a maszk alatt. Gondolom ezt nem nehéz érezni magunkon. Viszont amikor beszélsz vagy rád beszél a kolléga erős légáramlat jön létre a nyomáskülönbség miatt és a szájból kifujt levegővel a koronavírus is simán átmegy a maszkokon és bejut a szádba és már benned van, pedig maszkot hordtok, de csak a káros részét érzitek meg a CO2-ban gazdag meleg levegőt fújjátok be mind, ami nem éppen egészséges, főleg nem hosszú távon!

2020. szept. 17. 12:08
 18/29 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező, csak szimpla okoskodás, amit itt vetítesz....

Tudás nincs mögötte. Összemazsoláztál kféle szkeptikus weboldalakról néhány bullshitet, és azt mantrázod.

2020. szept. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
32%
Tehát amikor kifújod a levegőt akkor nincs légmozgás és nyomáskülönbség, de amikor rádbeszél egy kolléga, akkor a maszkod alatt leesik a nyomás. ÉS milyen szájból kifújt levegővel jut be a koronavírus? A te szádból kifújt levegő állításod szerint alapból a maszkon belül van, én meg olyan beszélgetésben még nem voltam, amiben a másik fél a számba fújta a levegőt beszélgetés közben.
2020. szept. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

18-19 nagyon nem értitek a fizikát. Amikor kifújod a levegőt a már ott levő meleg levegőre fújod rá. Ráadásul orral, nem merőlegesen az arcvonaladra ahogyan beszélsz. Nem fog cserélődni a maszk alatti levegő csupán 5%-a. Ugyanazt a co2 lélegzed be.


Amikor beszélsz az orrlukadnál sokkal nagyobb szájadból repül nagyobb sebességű levegő keresztül a vékonyka maszkodon és ez bizony már átmegy a másik szájába és ott van a koronavírus benne. Javaslom próbáljatok kísérleteket végezni, mekkora lesz a masz alatt a hömérséklet orrlégzés és szájlégzés esetében ugyanannyi egységnyi idő alatt. Nézzétek meg a maszk hatását a normál állapototokhoz képest.

2020. szept. 17. 12:33
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!