Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A BKV-én a maszkviselési...

A BKV-én a maszkviselési bírságolhatóság, ezt jelenti? Feltételes módban értendő.

Figyelt kérdés

A maszkviselés kötelező a BKV-én ha jól értem és bírságolható 16k-val aki nem hordja. Nem kijelentő, hanem feltételes módban van! Ez úgy zajlana le az életben, hogy jön az ellenőr és nem a jegyem, hanem az arcom nézi? Mivel csak "bírságolható", így ha meglát először megkér, hogy húzzam fel a maszkom, ha jól értem.



Én erre kedvesen felvilágosítom a maszkviselés következményeiről; nem véd meg a levegőben terjedő a maszk szöveténél jóval kisebb koronavírustól. Feldúsul a CO2 a maszk alatt, valamint a légzést nehezíti, ami éppen hogy fontos lenne ilyen vírusos időben. Erre ő ismételten megkér, hogy de akkor is kötelező maszkot viselni és erélyesen felszólít, hogy tegyem fel. Erre én elmondom, hogy noha többet árt mint használ, de hogy ne legyen neki ebből baja, ezért őt ebben a munkában segítve felveszem a maszkot, amire ő elmegy.


Gondolom, ha ezek után sem veszi fel valaki akkor jönne a bírság. Így zajlana le ez az életbe?



2020. szept. 17. 10:11
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

15 Pongor Ferenc dr.”



forrás: [link]


(REAL-J - az MTA Könyvtárának Repozitóriuma, 44/224 oldal)"


Már akkor is volt koronavírus.....csak nem ez a kovid verzió

2020. szept. 17. 12:34
 22/29 anonim ***** válasza:
35%

Apám 30 éve sebész.

Hát hogy nem fullad meg a maszkban műtétek közben?

Igazából teljesen felesleges, hiszen a baktériumokat simán rálélegzi a feltáró műtéteken a beteg belső szerveire, nem?

Fejezd.Be.A.HISZTIT!

2020. szept. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
56%

Persze nem pont ugyanez, de nagyon hasonló, meg most is van már egy csomó változata.

Akkor a harmadik évben már a matrózok felének szervezetében ott volt (akik közismertek arról, hogy mindenhol könnyen vagy pénzért kapható nőkkel összefekszenek, e nők meg sok-sok mindenféle más férfival is ), a szezonális meghűléses tüneteket okozó mindenféle baktérium, vírus közül akkor is ez okozta a tüdőgyulladások közel 100 százalékát.


#15

2020. szept. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

22 Hát hogy nem fullad meg a maszkban műtétek közben?"


Úgy hogy levegőt vesz. Lecsúsztatja egy picit a maszkot és lélegzik amikor nincs közvetlen a feltárás alatt. Az emberek nem észrevétlenül fulladnak meg. Nem láttál még levegőért kapálózó embert filmben?

2020. szept. 17. 14:47
 25/29 A kérdező kommentje:

23 Persze nem pont ugyanez, de nagyon hasonló, meg most is van már egy csomó változata.


Akkor a harmadik évben már a matrózok felének szervezetében ott volt "


Igen, de elvileg az egy gyenge koronavírus volt. Ezt mondják. A SARS is koronavírus meg a MERS és mégis teljesen már a kovidnál

2020. szept. 17. 14:48
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Azért tettem hozzá azt is, hogy a tüdőgyulladások meg majdnem száz százalékát ez okozta... Pedig akkor is a rhinovírus (megfázás), imfluenza volt több nagyságrendekkel.
2020. szept. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
39%
Tisztában vagy vele, hogy órákig tart egy bonyolultabb sebészeti műtét és nem varrjak össze közben a beteget, mert az orvos megtudta, hogy nem kap levegőt a maszkban. Te totál inkompetens vagy a témához, amivel nem lenne gond, ha felfognad.
2020. szept. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
45%
27 te tiszta hülye vagy? Arrébb áll pár máésodpercre az orvos és elhúzza a nóziról a maszkot >> jön levegő
2020. szept. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
44%

Persze.Arrébbállunk a véres kesztyűvel, aztán megfogdozzuk a maszkot, aztán folytatjuk a műtétet.

Az ELSŐ amit megtanultunk, hogy bemosakodás után nincs tapi!

A műtét helyén lévő bőrt is úgy fertőtlenítjük, hogy csipesszel fogjuk a fertőtlenítős gézlapot, hogy véletlenül SE érjünk a beteg bőréhez.

2020. szept. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!