Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek miért törölték el...

Szerintetek miért törölték el a halálbüntetést? Jó lenne, ha még mindig lenne halálbüntetés? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Kort és nemet is kérek

Köszi!


2010. aug. 6. 21:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%

Embernek nincs joga elvenni egy másik ember életét. 5-ik parancsolat.

40/F

2010. aug. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

Mert a liberális világban ez nem illik bele az emberi szabadságjogokba. Furcsa, hogy az első liberálisok, a jakobinusok minden általuk arra "méltónak" ítélt embert lefejeztek :)

Szerintem visszahozhatnák, de csak valóban súlyos esetekben. Sorozatgyilkosság, tömeggyilkosság stb. Hitehagyásért meg ilyesmikért, mint Szaúd-Arábiában, lehetőleg ne öljenek meg embereket.

2010. aug. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%

Nem volt elrettentő,és később is kiderülhet,hogy az elítélt ártatlan.

Senkinek nincs joga elvenni egy másik ember életét. Az életfogytiglan pedig nagyobb büntetés,mintha gyorsan kivégeznének valakit.

2010. aug. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Szerintem is visszahozhatnák ezt az ítéletet.

De csakis akkor , ha valóban meg is érdemli a halálbüntetést.Pl én olvastam egy férfiról,(japán pasi), aki megölt brutálisan egy nőt, sőt...evett is belőle.És mégis felmentették.Csak mert az apja valamilyen befolyásos ember volt.Azt hiszem háziőrizetet kapott.És ennyiből letudták a dolgot...- Na az ilyenek miatt kéne visszahozni a halálbüntetést.

2010. aug. 6. 21:22
 5/16 anonim ***** válasza:
41%

A másik meg az, hogy az nem büntetés, ha hirtelen véget ér az életed, fájdalom és szenvedés nélkül. Hiszen a tudat, hogy meg fogsz halni, csak néhány hétig vagy hónapig tart, amíg az eljárás folyik, az nem olyan rémisztő, mint az, hogy egy életen át be vagy zárva.

Legalábbis szerintem, de én elég keveset láttam a világból, ki vagyok én, hogy megmondjam, kit lehet megölni és kit nem? 22L

2010. aug. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Van benne némi igazság abban is, hogy nagyobb szenvedés , ha életfogytot kap az elítélt.Az tény, többet szenved míg egyszer meghal. És ki tudja mikor hal meg. És addig mit csinálnak vele.

De szerintem , ha már egy gyilkos elveszi egy ártatlan ember életét, akkor mi miért ne tehetnénk meg,hogy elvesszük az övét?Mondjuk onnantól kezdve, hogy ölt ,én nem veszem az ilyet emberszámba.

De hát ahány ember, annyi vélemény:-)

2010. aug. 6. 21:26
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
Na jó, de amíg ilyen luxusbörtönök vannak, addig inkább végezzük ki a tömeggyilkosokat, mint hogy adófizetői pénzből tartsuk el őket életük végéig, nem? Önfenntartó börtönöket, szerényebb körülményekkel, és akkor megnyugszom halálbüntetés nélkül is.
2010. aug. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%
Halálbüntetés helyett lehetne mondjuk életfogytiglan. Nem arról az életfogytigról beszélek, hogy brutális gyilkosokat kiengednek 20 év múlva. Aki gyilkol, annak életfogytig, de tényleg életfogytig legyen. Soha ne engedjék ki. Elég elrettentő lenne. Csak az a baj, hogy a tényleges életfogytig nagyon ritka.
2010. aug. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

Azért törölték el, mert az Alkotmánybíróság alkotmányellenesnek találta. Az élethez való jog szerintük korlátozhatatlan, még az állam sem veheti el.


Nem lenne jó, mert rengeteg és egyre több a hibás ítélet, a trehány bíró. A rendőrségről és az ügyészségről már nem is beszélve. Én nem szeretném rábízni az életemet erre a bagázsra.

2010. aug. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%
Európaiaknál nincs, és most azoknak nyaljuk a s*ggét. Sztem is lenne létjogosultsága, ráadásul költségkímélő is lenne azzal szemeben, hogy most állami pénzen jól tartjuk ezeket a társadalomra veszélyes köztörvényeseket.
2010. aug. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!