Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet abból valami baj, ha...

Lehet abból valami baj, ha elhagyom a hatósági házi karantént egy estére?

Figyelt kérdés

Nem azért vagyok karanténban, mert volt koronás a közelemben vagy én kaptam volna el, hanem mert külföldről utaztam haza, de körülbelül senkivel sem érintkeztem kint sem, csak a barátommal és a családjával. Este elszeretnék menni, lebukhatok?

És kérlek ne írjátok azt, hogy veszélyeztetnék bárkit is, mert biztos vagyok benne, hogy nincsen semmi bajom.



2020. szept. 19. 14:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
73%
Azt ugye tudod, hogy a telefon cellainformációi alapján is ellenőrizhetnek??
2020. szept. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
A hatósági házi karantén miatt körözési listán vagy, ha az utcán igazoltat egy rendőr, garantált a lebukás. Fölösleges kockáztatni, ki lehet bírni ezt a két hetet, még ha nem is értesz egyet a szükségességével. Beszéljetek videotelefonon sokat, aztán majd találkoztok, ha letelt a 2 hét.
2020. szept. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
31%
Ip cím alapján a kollegák már intézkednek az ügyedben
2020. szept. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ez olyan súlyú bűncselekmény, mint ha 500 ezer és 5 millió forint közti összeget lopnál, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Btk.

322/A. § * (1) Aki

a) a zárlati kötelezettség alá tartozó fertőző betegség behurcolásának vagy terjedésének megakadályozása végett elrendelt járványügyi elkülönítés, megfigyelés, zárlat vagy ellenőrzés,

b) járvány idején az elrendelt járványügyi elkülönítés, megfigyelés, zárlat vagy ellenőrzés,

c) a fertőző állatbetegségek vagy növényi zárlati károsítók be- és kihurcolásának, valamint terjedésének megakadályozása vagy előfordulásának felszámolása végett elrendelt növény-egészségügyi vagy állatjárványügyi intézkedés

végrehajtását akadályozza, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Lopás

1) Aki idegen dolgot mástól azért vesz el, hogy azt jogtalanul eltulajdonítsa, lopást követ el.

(3) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) a lopást nagyobb értékre,

2020. okt. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ami lemaradt, ez járványügyi védekezés akadályozása bűntett.
2020. okt. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!