Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mért ítél a mai Magyarországon...

Chuck dorisz kérdése:

Mért ítél a mai Magyarországon a bíróság kényszer gyógykezelésre valakit, aki azt állítja, hogy az ördög szólt hozzá?

Figyelt kérdés

2020. szept. 20. 10:40
1 2 3
 11/27 LazyJones ***** válasza:
77%
Jelenleg Magyarországon a realista tudomány a hivatalos ideológia, a kereszténység pedig egy (túl)támogatott vallási irán,zat csupán. Attól, hogy támogatják az eg,házakat, attól még az orvosi tudomány alapján gyógyítanak, a mérnöki ismeretek szerint gyártanak és építenek, a kémiai ismeretek szerint használnak anyagokat, és nem egy szimpla imával intéznek el mindent.
2020. szept. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Nem értünk egyet. A kormány, a Fidesz és a KDNP összes tagja egyértelműen azt állítja, hogy a Teremtő teremtette a világot, mi több, aki hitetlen, az az ország ellensége. Az orvostudomány, mérnöki ismeretek, kémiatudomány stb. az egyházi elvek szerint nem ellentétes a teremtés ideológiájával. Felteszem így a kérdést: ha Semjén Zsolt, Kövér László, netán Erdő Péter állítaná, hogy az ördöggel diskurált, őket is gyógykezelésre ítélné a bíróság?
2020. szept. 20. 11:44
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Az eddigi válaszolók kihagyták azt a lényeges tényt, hogy NEM ÍTÉLNEK ilyenért kényszergyógykezelésre valakit.
2020. szept. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Sajnos a jogszolgáltatás nem ismeri el a természetfölötti világ létezését, ezért minden ahhoz kapcsolódó gondolatot automatikusan őrültségnek tekint. Tegyük hozzá azért, hogy a kormány (egy része) is legfeljebb csak szavakban vallásos, az egyházat pedig csak addig támogatja, amíg haszna van belőle. Maga a KDNP pl. egyértelműen csak azért létezik még, mert segítségével a Fidesz az idősödő korú polgári lakosság egy nagy részét el tudja csábítani.
2020. szept. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Dehogynem ítéli: [link]


Én ezt mind értem, de a tény mégis az, hogy a hivatalos magyar ideológia a kereszténység. Kérdem még egyszer: ha Semjén Zsolt, Kövér László, netán Erdő Péter állítaná, hogy az ördöggel diskurált, őket is gyógykezelésre ítélné a bíróság?

2020. szept. 20. 12:03
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
#13, Ez igaz, de szerintem mindenki azt feltételezi, hogy olyan esetre gondol az OP, amikor valaki az ördög szavára hivatkozva követett el bűncselekményt. Ehhez persze az is hozzátartozik, hogy ilyenkor általában nem a bíróság mondja őket őrültnek, hanem az ügyvéd, mivel így enyhébb büntetésre számíthat. Ennek ellenére persze a bíróság ezzel nem szokott vitázni, mivel - ahogy azt korábban is írtam - a jogszolgáltatás nem ismeri el a természetfölötti világ létezését.
2020. szept. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
#15, Egy politikussal/hírességgel szemben általában jóval méltányosabbak a bíróságon, viszont egy általad felvázolt esetben az illető elbúcsúzhatna a karrierjétől, mivel a közvélemény azonnal őrültként tekintene rá, ill. jó eséllyel a munkatársai is. Ahogy korábban utaltam rá: a politikusok többsége (és a lakosság túlnyomó többsége is) legfeljebb szavakban keresztény, de lényegében inkább ateista.
2020. szept. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
54%
Ha szó szerint vesszük a bibliát, vagy a Qorant, akkor mondhatjuk, hogy Mohammed és Jézus skizofrének voltak...
2020. szept. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

A Kövér az ország "főpapja", hogy tekinthetnék őrültnek azért, ha beszélget az ördöggel?

Az ügyvédes dolog jó, kösz, arra nem gondoltam.

A "jogszolgáltatás nem ismeri el a természetfölöttit". Van ilyen alapvetés a jogtudományban, hogy a természetfölötti, netán a Teremtéstörténet nem létezik?

2020. szept. 20. 12:19
 20/27 anonim ***** válasza:

#15

Kicsit szelektív az olvasásod, nem azért ítélték kényszergyógykezelésre, mert az ördög szólt hozzá.

2020. szept. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!