Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mért ítél a mai Magyarországon...

Chuck dorisz kérdése:

Mért ítél a mai Magyarországon a bíróság kényszer gyógykezelésre valakit, aki azt állítja, hogy az ördög szólt hozzá?

Figyelt kérdés

2020. szept. 20. 10:40
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Ahhoz képest, hogy másokon számonkéred az értő olvasást, neked sem sikerül ezt teljesíteni. Ha a cikk címénél továbbjutsz egy sorral, azt írják, hogym ániás depressziós a vádlott, aki nem szedi a gyógyszereit. Tehát diagnosztizált elmezavara van, amire nem szedte a gyógyszereit, aminek az orvostudomány mai állása szerint az lesz a következménye, hogy nem létező hangokat hall, nem létező dolgokat lát a vádlott. Kétlem, hogy a bíróság vizsgálta volna a konkrét tévképzet jelentőségét, tehát senkit nem érdekel, hogy pontosan ki szólt a vádlotthoz vagy mit mondott. A politikának pedig még kevesebb köze van ehhez a bírósági ítélethez, még ha szeretnének is konkrét ítéletekbe belenyúlni a hatalmon lévők.
2020. szept. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért ítélték el (valójában felmentették, és kényszergyógykezelését rendelték el), mert ezt mondta, hanem azért mert élet elleni bűncselekményt követett el, és az elmeorvosszakértői vélemények alapján nem beszámítható. Ha nem ölt volna embert, azt mond, amit akar.
2020. szept. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Tök jó a kérdés,ezen már én is gondolkoztam!!!!!xDDDDDDD
2020. szept. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Bocs, a politikát nem emlegettem, max. politikusokat, a kérdés a bírósági döntésekre vonatkozott. Elmezavar ide-vagy oda, a TV2 és az Index kormánymédia is az ördöggel tárgyalást emelte ki, mintegy megbélyegezve, kacagás tárgyává téve az efféle interakciót, és ez az, ami nekem fura egy erősen keresztény állami környezetben. Az, hogy a bíróság nem vette figyelembe az ördögös diskurzust, a cikkekből nem derült ki.
2020. szept. 21. 18:34
 25/27 anonim ***** válasza:
Na most akkor a bíróság ítélkezési módszerével van problémád vagy a médiával? A bíróság véleménye a bírósági ítéletben található és nem a médián közölt cikkekben, bár számomra a klikkvadász címet leszámítva a cikkekből is egyértelmű, hogy nem az ördög a lényeg a sztoriban.
2020. szept. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
Egyszerű, mert közveszélyessé válik az illető, de szólhat hozzá Isten is,akkor mindenkiben ördögöt lát és azért akar kárt tenni egy egész családban és tesz is.Fokozom, irreális küldetés tudat alakul ki, ami alatt nem számít, ha embert is kell ölni . . .A kényszer gyógykezelésröl annyit, hogy elrendelik,de egy hét után simán a nyakadra visszaengednék haza azt, aki eltökélte,hogy megöl és többször meg is fenyegetett és lépéseket tett(nyakra ment),csak azért, mert az orvosokkal(nyilván okkal) mézes mázas...
dec. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Rengeteg embertől hallottam már, hogy Isten szólt hozzá, márpedig, ha ő szólhat, szólhat az ördög is.
dec. 23. 00:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!