Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A rendőrség és ügyészség...

A rendőrség és ügyészség ilyen esetben is tud büntetőeljárást indítani?

Figyelt kérdés

Hallottam már, hogy rengeteg olyan unatkozó nyugdíjas van, akik panelban laknak és rendőrségi nyomozók, ügyészek, vezető ügyészek voltak és a sok távollét miatt feszültek lettek, a feleségük vagy férjük elhagyta őket, magányosan laknak egy panelban vagy kertesházban, mindegy és sokat neteznek. Neten híreket és fórumokat néznek és, ha olyat látnak, hogy valski gyanús, hogy esetlegesen bűncselekményt követett el, de a hatóság nem tud mit tenni, ezek az emberek néha bejárnak volt munkahelyükre és beviszik azt amit interneten észleltek, hátha úgy eljárás indul. Reméli, hogy amiért a neten olvasott dolgokat bevitte volt munkahelyére, azért kap gyógyfürdőjegyet, ilyeneket.


Mivel én is panelban lakom, a mellettünk lévő panelben lakik egy ilyen nyugdíjas férfi, aki ügyész volt, és ha megy be volt munkahelyére, mindig viszi be azokat a dolgokat, amelyet neten, fórumokon olvadott, hátha ügy indul.


Ezt onnan tudom, hogy sok idős néni űl lent a ház előtt délután és a hír száll mint a falevél.


Az említett szituáció szerint is indulhat ügy, ha bemegy egy ilyen nyugdíjas volt munkahelyére vagy nem?



2020. szept. 20. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy is indulhat ügy, ha te bemész a rendőrségre, mert pl. gyanúsnak találsz egy hirdetést, amiben gyerekeket keresnek szexre.

Egy volt ügyész persze egy civilnél jobban tisztában van a keretekkel, hogy mire lehet rámozdulni. Ha rendszeresen alaptalan dolgokkal bombázná a volt kollégákat, felesleges pluszmunkákat akarna a nyakukba varrni, akkor nyilván megkérnék, hogy ne jöjjön többet.

2020. szept. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. szept. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2.


Az 1. válaszoló leírta, hogy ha ilyenekkel bombázza a volt kollegáit, felesleges dolgokkal, akkor elküldik. Megkérik, ne menjen többet.


Ellentét van a két válasz között.


Egyébként az ügyészség nem azzal foglalkozik, hogy minél több bűnt felderíteni, hanem egy adott bűncselekmény, amely a kezében van azzal foglalkozni és dönteni, hogy mi legyen, közvetítői eljárás, vádhalasztás, vádemés.

2020. szept. 23. 13:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor biztosan jobban tudod, ezt megbeszéltük.

#2

2020. szept. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezt a részét igen jobban tudom, valamint az 1. is jobban tudja.
2020. szept. 23. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!