Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jó ötlet lenne törvénybe...

Jó ötlet lenne törvénybe iktatni, hogy egy választás előtt néhány nappal kötelezően részt kelljen venni egy tv -s vitában a miniszterelnök jelölteknek?

Figyelt kérdés
2020. szept. 26. 10:16
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

#6


2006 -ban még elég fiatal voltam, egyáltalán nem foglalkoztatott a politika 14 évesen. Néhány éve nézek politikai műsorokat, hallgatok rádióbeszélgetéseket. Nyilván tisztában vagyok vele már érettebb fejjel, hogy mit tettek Gyurcsányék, de én amikor a kérdésem feltettem eszembe se jutott az az időszak.

Pártoktól függetlenül szerintem van értelme a vitának. Szerintem csak az nem ül le az ellenfelével vitázni, akinek van félnivalója.

2020. szept. 26. 15:09
 12/19 anonim ***** válasza:

#11 Nem, tévedsz. Az nem ül le vitázni akinek van esze és látja hogy nincs értelme.

Ki vitázna és kivel szerinted?

2020. szept. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
A kormányon levő pártok elnökei az ellenzékben levő pártok elnökeivel.
2020. szept. 26. 15:41
 14/19 anonim ***** válasza:

#13 Gyurcsánnyal, FeGyőrel és a megszűnőben levő mszp meg jobbik elnökeivel gondolod?

Gyurcsányt már láthattuk 2006-ban vitázni. Saját maga ismerte be utána, hogy hazudott reggel, éjjel meg este. Most hazudjon megint?

FeGyőr esetleg alkalmas lehetne egy vitára.

Jakab egyszerűen nem vitaképes, rosszabb mint gyurcsány, mert nem csak hazudik de még mellé egyszerűen prosztó is. Ilyen alja stílusú és viselkedésű emberrel nem lehet leülni vitázni - ezt már a parlamentben megtapasztalhattuk tőle. Az mszp-nek ki is az elnöke? Ott éppen felszámolják magukat.

Ott van még az lmp - társelnökséggel.

ha van vita FeGyőrrel meg az lmp elnökeivel, de nincs a többivel az miben jó? Ráadásul olyan alacsony a támogatottságuk, hogy ilyen alapon a parlamenten kívüli Mi Hazánkat és Munkáspártot is be lehetne vonni, meg a Kétfarkúakat és az Együtt-et is. Az lenne a csúcs ha megint megjelenne egy csirke a kétfarkúaktól és végig kotkodálná a vitát. Bár legalább nem hazudna, mint a többiek.

2020. szept. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

#14


Teljesen mindegy, hogy te vagy én mit gondolunk ezekről az emberekről, pártokról. Én is negatív véleménnyel vagyok a felsoroltakról, de a vita lehetőségét meg kell adni mindenkinek.

Az elmúlt 8 évben hányszor láttál egy tv -ben leülni ellenzéki és kormánypárti politikusokat leülni vitázni? Talán az ATV -n volt néhány alkalom, hogy véletlenül leültek egymással. A közmédiában egyáltalán nem is látunk vitákat, csoda ha meghívnak egy ellenzéki politikust és szerintem ez baromira nincs rendjén.


Mondom ezt úgy, hogy soha nem szavaznék ennek az ellenzéknek egyik tagjára sem.

2020. szept. 27. 10:43
 16/19 anonim ***** válasza:

#15 De hiszen a vita LEHETŐSÉGE ott van mindenkinek. Ha akarnak akkor vitázhatnak egymással. De kötelezővé ne akard tenni és ne akard megszabni, hogy kinek kivel KELL vitáznia. Az onnantól már nem lehetőség.

Nekem, mint fidesz-kdnp szavazónak nem kell ez a vita, nincs rá szükségem. Ahogy rengeteg más hozzám hasonlónak sem. Kifejezetten nem akarom, hogy ilyen alja társasággal elálljon Orbán, mert egyszerűen színvonal alattiak.

2020. szept. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Én ezt máshogy látom, nekem elvárásom a közszolgáktól, hogy vitázzanak. Azt gondolom, hogy aki kerüli a vitát annak vaj van a füle mögött. Teljesen milyen oldalról van szó. A vita kerülése jellemző Orbánra és, hogy mondjak az ellenzékből is valakit például Jakab Péterre is jellemző.

Te mondtad, hogy példul Fegyőr alkalmas lenne a vitára, de vele sem állnak le vitázni. Ha létre jönne egy új ellenzéki párt 0 kormánytapasztalattal olyan emberekből, akik még életükben nem politizáltak azokkal sem állna le a kormány vitázni, ha 30% os támogatottságuk lenne akkor sem ebben biztos vagyok.

2020. szept. 27. 13:35
 18/19 anonim ***** válasza:

#17 Te a cirkuszt várod el és nem a vitát. Azt a cirkuszt amit 2002-ben Medgyessy csinált, 2006-ban meg gyurcsány. Semmi értelme nem volt.

Senki nem gátolja meg az ellenzékben levőket hogy vitázzanak egymással. Ahogyan ott van a parlamenti ülésezés, ahol megmutathatnák hogy képesek vitázni a miniszterelnökkel. De nem ezt mutatják meg. 10 éve az értelmes vita helyett a hazugság, mocskolódás megy minden alkalommal. ERRE semmi szükség.

TE semmiképpen nem fogsz Orbánékra szavazni, emiatt felesleges egy vitába beleállni.

Majd 2022 tavaszán ők, Orbánék eldöntik, hogy van-e olyan ellenzéki kihívó akivel van értelme vitát folytatniuk nyilvánosan vagy nincsen.

2020. szept. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

#18


Lenne akármilyen kihívó, TE Orbánékra fogsz szavazni úgy érzem.

2020. szept. 27. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!