Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a különbség a középkori...

Mi a különbség a középkori boszorkányperek és a mai 'megerőszakolt' perek közt..?

Figyelt kérdés

Ez utóbbira sincs fiziai bizonyíték ha évekkel évtizedekkel később teszi valaki a feljelentést. Csak bemondásos alapon hoznak ítéletet?

A tanúk emlékezete se megbízható (lásd légikatasztókák kivizsgálásánál a szemtanúk nem úgy és nem abban a sorrendben írják le az eseményeket mint ahogy az megtörtént).

Középkorban is sokan vádolták meg és sokan tanúskodtak a boszorkány ellen. És nem rossz szándékból tették. Ugyanúgy mint ma.


Lehet ezeket is 1000 év múlva a 21. század boszorkánypereinek tekintünk majd..(?)



2020. szept. 26. 14:11
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

@9: Nem így értem. Semmilyen "szexizmus"-ról nem tettem említést..


600 éve is féltek az emberek hogy leég a város, tönkremegy a termés, elpusztulnak az állataik, éhenhalnak stb stb. Mindezt (az akkori tudás szerint) a boszorkányok idézték elő. Ők hozták a rossz sorsot.


Ma ha valakire irigykedsz és/vagy nem értesz vele egyet (mert vezető beosztású) akkor tudat alatt is ő válik a 'gonosszá' a szemedben, teljesen mindegy mi történt 5-10 éve. Az emlékeid is átalakulnak (főleg személy vagy időcsere). Ebben semmi roszindulat nincs, ilyen az emberi tudat.


Ami a közös hogy mindkét esetben a kézzelfogható bizonyíték hiányzik. (ujjlenyomat, dns, dulakodás nyomai, stb)

Boszorkányüldözéseknél is elég volt 4-5 tanú aki megesküdött hogy látta a boszorkányt ahogy az erdőben táncolt többekkel tavaly is, idén is, és már két éve nem ért be a termés..

És mindenki a városban örült hogy felakasztották a boszorkányt. Megkönnyebbültek az emberek, csökkent a félelmük az előbb felsoroltaktól.


Ma is pont így van. Ha elítélnek és bebörtönöznek valakit, akkor csökken a félelemérzeted hogy a lányoddal is ezt tenné. (akár jogosan ítélik el akár nem), (akár jogosan rúgják ki a gyanú miatt a munkahelyéről akár nem), ezt tartják jónak az emberek. :(

2020. szept. 26. 18:04
 12/26 anonim ***** válasza:
72%

"Semmilyen "szexizmus"-ról nem tettem említést.."


Mégis szerinted a boszorkány kifejezéssel milyen nemű embereket szokás illetni. A boszorkányüldözés egy szexista terrorhadjárat volt, amely a sokat hangoskodó, a férfiak hatalmát kétségbe vonó nők elnyomására irányult.

És még mindig nem értem, hogy egy tanúvallomás megbízhatatlansága miért csak a boszorkányperek és nemi erőszak perek esetén fontos, és miért nem minden esetben, amikor valaki más elmondásából ismersz meg valamit.


@10 Mondj már egyetlen nőt aki egy nemierőszak vádtól lett híres és gazdag, és egyetlen férfit, akinek ebbe ment tönkre a karierrje. Szegény, Trump is hogy járt. Annyira ártottak neki a vádak, hogy rögtön elnökké is választották. Roman Polanski ellen máig elfogatóparancs van, de ennek ellenére a karrierje töretlen, amíg az USÁ-t kerüli.

2020. szept. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
31%

#12 az összes #metoo sztár jól keresett az "erőszakon"

De mondok egy közelit: vajna timike. Ő azzal lett ismert, hogy előjött, hogy a damu roland, akit ő választott, megerőszakolta, megverte. Jött is a mikulás, és fel is figyelt rá, sztár, celeb lett, jól házasodott.


Mindegyik megvádoltnál veszteségeket okozott a megvádlás, nem mondtam, hogy tönkre kell menniük(retek sok pénzük van, ez fura is lenne) de jelentős összegekbe, és karrierbeli buktákkal jár, ha megvádolják őket. Ma megvádolt színészek nem is kapnak többé szerepet.

2020. szept. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
70%
Mondjuk vajna Timi akármennyire is unszimpatikus ember valószínűleg igazat mondott. Elég csak megnézni damu vacsora csatas orjongeset, rögtön látszik hogy egy állat.
2020. szept. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
45%
#14 aha, tehát valószínűleg! Úgy mindjárt más! Megyek is feljelentem a múltkor látod gyilkos arcú embert gyilkosságért :)
2020. szept. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%
Nem voltam ott a tárgyaláson de ha egy ismert embert elitelnek akkor jó bizonyítékok lehettek. Ők azok a típusok akik általában megússzák. De nehogy azt mond hogy te nem nézed ki abból a parasztbol ezt.
2020. szept. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
56%

@13 Tehát minden meetoo sztár keresett, minden megvádolt bukott, de példa az még indig csak egy van. Ott is csak a te telepatikus készségeidnek köszönhetően tudjuk, hogy Damu Roland ártatlan volt.

Két dolgot kellene elfogadni:

1. Messze nem ez a tipikus. A megvádoltak zöme, köszöni jól van. A vádlók zömének pedig vagy eleve nem is volt karrierje, vagy még annyi sem maradt a nyilvánosságra lépés után.

2. A vádak egy része alapos kell legyen. Ha minden nő hazudik, és minden férfi szent, akkor nem tudom te milyen világban élsz, de nem abban, amiben én. Ha pedig igaz a vád, akkor az elkövető azt kapja, amit érdemel, ha oda a karrierje.

2020. szept. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

#12

Ez a "szexizmus"-od akkor meg van még ma is. Például mi lenne ha egy férfi megvádolná Nagy Erikát hogy 10 éve az egyik koncertje után leteperte és megerőszakolta őt..?

Szerintem nem lenne belőle ügy mert mindenki kiröhögné.. (hiába bizonyítaná a koncertjeggyel hogy ott volt)

Mert ugye nő nem erőszakolhat meg férfit..(?) Ezért csak nők lehetnek az áldozatok. Pont.

2020. szept. 26. 21:10
 19/26 anonim ***** válasza:
73%
Nem, erőszakolók valóban vannak. A gond az, hogy sokan gyakran elfelejtik az "ártatlanság vélelme" elvet, azaz azt, hogy elsősorban a vádlónak kell bizonyítania a vádlott bűnösségét, nem pedig a vádlottnak kell bizonyítania az ártatlanságát. Az, hogy a vád pillanatában kirúgják, kisemmizik a vádlottat, az a fentebb említett elvnek a sárba tiprása. A hamisan vádolt férfiakat gyakran egy életre tönkre teszik ezzel, hiába menti fel őket a bíróság, a hamisan vádló nők, vagy az őket kisemmizők büntetés nélkül maradnak.
2020. szept. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
69%

Az "ártatlanság vélelmét" nem felejtik el, nem véletlenül alig születik elmarasztaló bírósági ítélet. És csak ismételni tudom magam, nagyon kevés megvádolt karrierje szenved érdemi kárt.

De azért van itt némi fogalomzavar:

- az ártatlanság vélelme csak büntetőügyekre érvényes

- a vádló ilyenkor az Állam, pontosabban az őt képviselő ügyész

- az ártatlanság vélelme azt jelenti, hogyha nem állapítható meg egyértelműen mi történt, akkor bizonyítottság hiányában el kell vetni a vádat. Nem azt jelenti, hogy ártatlan. Ha kirúgják az állásából, ha nem állnak vele szóba az nem büntetőjogi kategória.


@18 : a nemi erőszak férfi áldozatain semmit sem segít, ha a nemi erőszak női áldozatait boszorkányüldözőknek bélyegezzük. A szexizmus azt hirdeti, hogy férfit nem lehet megerőszakolni, mert minden férfi akarja a szexet, a nőket pedig azért nem lehet megerőszakolni, mert milyen ruha volt rajta, meg miért flörtölt vele. A szexizmus mindenkinek árt, szép jó reggelt kívánok!

2020. szept. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!