Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megteheti a főnököm, hogy...

Megteheti a főnököm, hogy felmondás után az utólsó fizetésemból levon?

Figyelt kérdés
2héttel előre szóltam, hogy csak a hónap végéig dolgozom, mert megyek külföldre. Az egyik munkatársamnak tartoztam 4szabadnappal, mert júliusban és augusztusban bement helyettem. Úgy egyeztünk meg, hogy majd visszakapja ha szüksége lesz rá, de eddig nem igényelte. Miután megtudta hogy felmondtam, szaladt a góréhoz és rávette, hogy vonja le a fizetésemből a négy napot és adja neki. Most így 36ezerrel kevesebb fizetést kaptam pedig nagyon szükségem lenne a pénzre. Eredetileg sem volt arról szó hogy ki kell fizessem a szabadnapot, hanem csak ledolgoztam volna helyette. Most is megkértem hogy várjon egy hónapot a pénzre, mert majd átutalom neki, de neki pont most kellett. Elsején kezdenem kell ausztriában, és enélkül a pénz nélkül lehet nem fogok tudni kijutni.

2020. szept. 28. 19:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha így volt megbeszélve, így volt megbeszélve. Ő nem vette ki, jár neki. Jogos.
2020. szept. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag nincs olyan, hogy valaki helyetted melózik a nevedben, szóval négy nap hiányod van, értelemszerűen azért nem jár pénz.
2020. szept. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nincs hiány mert valaki más dolgozott helyettem. Az a kolléga akkor szanadnapos volt, és szabadnapján bejött dolgozni, hogy éngem helyettesítsen.
2020. szept. 28. 20:25
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég világosan elpofáztam, hogy nincs olyan, hogy valaki helyetted melózik, neki 4 nap plussza van saját magának, neked 4 nap minuszod. Mégha jogi útra tereled a dolgot, akkor is csak megbüntetik a céget, de neked nem fog járni a pénz, mert nem szabályos az ilyen csere.
2020. szept. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%

"Nincs hiány mert valaki más dolgozott helyettem."


Szóval valaki dolgozott helyetted, amiért a pénzt te kaptad és szerinted nincs hiány. Hát pedig nála van hiány. Te már kompenzálni nem tudod, ki tudja mikor fizetnéd vissza neki ha már most is 40 000 forinton múlik a külföldi boldogulásod... Én sem biztos, hogy vártam volna.

2020. szept. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Igen és kaptam a pénzt, de úgy egyeztünk meg, hogy majd visszaadom neki a szabadnapot és nem kell kifizessem!
2020. szept. 28. 20:40
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
ez nem így működik... nem dolgoztál azokon a napokon, miért járna pénz érte?
2020. szept. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
#7 mert meg volt beszélve hogy jár! Ha úgy egyeztünk volna meg, hogy kifizetem, akkor mostanra úgy alakítottam volna a pénzügyeimet, hogy ne érjem kellemetlenül a hiány. Mivel arra számítottam, hogy most 36ezerrel többet fogok kapni, elég kellemetlenül érint.
2020. szept. 28. 21:04
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
nem, az volt megbeszélve, hogy napokat cseréltek...te ennek a megállapodásnak nem tettél eleget, vagyis 4 nappal kevesebbet dolgoztál, mint amennyi bért fel akartál venni...max a szád járhat, a munkáltató törvényesen járt el
2020. szept. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
#9 azesetben nem tettem volna eleget az egyezségnek, ha nem mentem volna helyette dolgozni amikor kéri. Soha nem kérte a szabadnapot, pedig ledolgoztam volna.
2020. szept. 28. 21:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!