Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy hónap után levonják a...

Egy hónap után levonják a fizetésemből a munkaruha árát ha felmondok ? Vagy egyáltalán megtehetik ?

Figyelt kérdés

Egy hónapja vagyok egy munkahelyen elég szarul fizet és igazából azért jöttem mert nem nagyon volt más.

Előtte sok helyre jelentkeztem.

Most felvennének egy másik helyre szinte dupla fizuért és nem mellesleg a szakmámban dolgoznék. Illetve az abban a városban lenne ahol elek a jelenlegi helyre meg ingázom ami összesen kb 3 óra naponta.



2020. szept. 24. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2020. szept. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És amit nem használtam még be van csomagolva. Azt vissza adom. Nem vonnak semmi nem ?
2020. szept. 24. 14:59
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
A volt munkahelyemen azoktól vonták le, akik nem adták vissza, de csak azoknak a dolgoknak az értékcsökkent árát, amiket nem vittek vissza, ott töltött időtől függetlenül.
2020. szept. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszönöm.

2020. szept. 24. 15:39
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden munkahelyen más és más a munkaruhák elszámolása. A cégnél kell lennie erre vonatkozóan belső utasítás/szabályzat.


Nálunk például kihordási idő arányában kellett visszatéríteni a munkaruha árát. Ha lejárt a kihordási ideje valamelyiknek (eltérő kihordási ideje volt egy pólónak és egy munkabakancsnak is), akkor nem kellett téríteni. Kihordási időn belül viszont arányosan igen. Amikor átvettük a munkaruhát ezt is aláíratták velünk, hogy tudomásul vesszük. Ha nem tartottunk igényt a munkaruhára, akkor nyilatkoztattak, hogy nem óhajtottad átvenni, innentől kezdve nincs semmilyen igény a munkáltatóval szemben, ha a saját ruháid kopnak el a munkában, vagy sérülnek meg.

2020. szept. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!