Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Birtokvédelmi kérdésben...

Birtokvédelmi kérdésben tudnátok tippeket adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Bács-Kiskun megyében egy kis település. A házunknál az utca túl oldalán nem közvetlenül szemben velünk, de nem is túl messze van egy kamion telep.A települést tekintve teljesen központi részről beszélek, a telepet házak veszik körbe minden felől.Alkalmanként főleg hétvégente el kell viselnünk 2 db kamion szervizelésének a zaját. Légkulccsal kereket javítanak.Nem vagyok biztos benne, hogy bármiféle működési engedéllyel rendelkezik a telep egyébként, mert nincs neve, cég név, továbbá nincs például tűzveszélyességi osztály feltüntetve, stb. Sajnos ugyanez a telep tovább kezdett bővülni területileg, ami az utca túl oldalán van, de így már az ablakunk vonalát figyelembe véve elénk kerül. Állítólag tüzép lesz,mert felkerestem a polgármester urat akivel helyszínen találkoztunk és Ő mondta, hogy úgy tudja, hogy tüzép lesz de még aznap telefonon meg fog engem keresni és tájékoztat arról, hogy hogyan áll az engedélyeztetés. Természetesen ígérete ellenére nem tájékoztatott, de hát mit is várjon egy polgár. (-1 szavazat neki)Ha mégsem tüzép lesz akkor szerintem a már meglévő kamion parkoló húzodik be elénk. Nem szeretnénk hallgatni egyiknek sem a zaját. Tudom,hogy van lehetőség birtokvédelmi eljárás kezdeményezésére a jegyzőnél, de attól tartok nem lesz kedvező eredménye részemre, tudnak ők erről a telepről. A jegyző határozatát fellebezni pedig bírósági úton lehet tudtommal. Tájékoztatást szeretnék kérni, hogy mégis mire számíthatok egy birtokvédelmi eljárás alkalmával, annak sikertelensége esetén pedig bíróságon keresztül? További kérdésem, hogy a leírtak alapján amit Én zajnak továbba zavarónak tartok, alkalmanként értesíthetem-e a rendőrséget? Hogyan kell ezt bejelenteni, lehet-e ez név nélküli bejelentés? Tovább bármi hasznos tippet szívesen fogadok.


Köszönöm előre a segítséget!


2020. szept. 28. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A falusi polgármester nem tudja miről van szó ? Ha ha ha.

Tisztában van ő mindennel. Legfőképp azzal, hogy kinek az érdekeltsége a cég. Tőle kapta a jattost hogy nézzen félre.

2020. szept. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%

A Ptk. szerint birtok a tényleges fizikai hatalom valamely dolog felett. Birtokvédelmet az kérhet, akit birtokától jogalap nélkül megfosztanak vagy a birtoklásában jogalap nélkül háborítják.


A zaj nem birtokvédelmi kategória. Azzal, hogy zajong a szomszéd a te birtokodban lévő dolgod feletti tényleges fizikai hatalom gyakorlásában semmiben nem akadályoz pláne nem foszt meg a birtokodtól. A jegyző el fogja utasítani a kérelmedet, ha pedig keresettel megtámadod a döntését, akkor a bíróság helyben fogja azt hagyni. Ugyanezt fogják ők is leírni neked, csak fizethetsz érte egy rakás eljárási illetéket.


De hogy kreatív is legyek 2 dolgot is tudok neked javasolni:


Megközelítheted a zaj felől. A jegyző az elsőfokú zaj és rezgésvédelmi hatóság, nála tehetsz panaszt és kérheted, hogy mutassa fel a szomszédos telep zajkibocsátási határéték megállapításáról szóló határozatát, illetve tartassa be az abban foglalt zajszintet.


De megközelítheted szomszédjogi oldalról is. A Ptk. 5:23. §-a értelmében a tulajdonos a dolog használata során köteles tartózkodni minden olyan magatartástól, amellyel másokat, különösen a szomszédokat szükségtelenül zavarná, vagy amellyel jogaik gyakorlását veszélyeztetné. Ezt a jogot bíróság előtt tudod érvényesíteni. Mint minden pernek, ennek is kétes a kimenetele, azt kell bizonyítanod, hogy a tüzép vagy a parkoló szükségtelenül nagy zajt bocsát ki, amivel indokolatlanul zavar téged, mint szomszédot… kicsit neccesnek érzem, de nem ismerem az eset összes körülményét.

2020. szept. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"A zaj nem birtokvédelmi kategória. Azzal, hogy zajong a szomszéd a te birtokodban lévő dolgod feletti tényleges fizikai hatalom gyakorlásában semmiben nem akadályoz"


LOL


"A jegyző az elsőfokú zaj és rezgésvédelmi hatóság, nála tehetsz panaszt és kérheted, hogy mutassa fel a szomszédos telep zajkibocsátási határéték megállapításáról szóló határozatát, illetve tartassa"


LOL x LOL



Kérdező:

Ez, amit leírtál, birtokháborítás, a jegyző az illetékes.

2020. szept. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Beszéltem a jegyző hölgyel, sajnos nem számíthatok rá. Vagy teher neki foglalkozni az esettel vagy pedig érdekeltsége van, hogy ez a telep működjön. Azt is tudni kell, hogy mivel kis településről van szó itt a rendőrség részéről körzeti megbízott van.2 rendőrben biztos vagyok, hogy oda járnak a telepre a kamionszerelővel haverkodni szolgálatban. Nagyon egyedül maradtunk az ügyben.Továbbra is várok javaslatokat, hogy ki mit tenne a helyemben a jelenlegi helyzetben!!!Cégnév és tulajdonos nem ismert. Polgármester és a jegyző nem segít és a körzeti megbízottak is a vélhetően feketén vagy szabálytalanul működő telepen esetenként megjelennek beszélgetni haverságból szolgálati időben.
2020. okt. 2. 21:26
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szélmalomharc,el kell költözni...
2020. okt. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Kedves kérdező, azóta mi lett a fejlemény?
2021. júl. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!