Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy bírósági pert hogy lehet...

Egy bírósági pert hogy lehet meggyorsítani?

Figyelt kérdés
Több mint 1 hónapja adtam be a Nyíregyházi Törvényszékre egy keresetlevelet munkaügyi perhez, de mindezidáig semmiféle fejlemény nem történt, írásban semmit nem kaptam a bíróságtól. Telefonban megtudtam, hogy van már ügyszám és a bíró is kirendelésre került pedig. Azt is tudom hogy kevés az ügyük, mert az ügyintéző egy hónapja ezt mondta, mégsem történt még meg az első tárgyalás kitűzése. Hogy lehetne ezt meggyorsítani?
2020. szept. 29. 02:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.

Az eljárás eben a szakaszában Neked nincs és nem is lehet befolyásod az időtartamokra.

2020. szept. 29. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 qkker1 ***** válasza:
Beadsz egy sürgősségi kérelmet, aztán elbírálják.
2020. szept. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Magyar bíróság meg a gyors eljárás? Ez a két szó nem fér el egy mondatban csak ha tagadó szó van benne.
2020. szept. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne is reménykedj, tesóm munkaügyi pere 3. éve fut. Ha ki is tűzik majd (februárra) a tárgyalásodat akkor valaki nem jelenik meg, halasztják, új bizonyítékokat kérnek be. Aztán 2-3 év után új bírót kaptok aki újratárgyaltatja nulláról az ügyet...
2020. szept. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Különleges okból lehet. Például gyógyíthatatlan daganatos beteg vagy és 1 éved van hátra. ;)
2020. szept. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyszerű az ügyem, 1-2 tárgyalás után meglesz az eredmény. De aggasztó hogy ha időközben felszámolják a céget, akkor ki fizeti a perköltséget? Felmerült hogy lehet a cég befejezi Magyarországon. Ilyenkor mi van?
2020. szept. 29. 20:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmi. A bíróság meghozza az "ítéletet", hogy fizetniük kell. Ha nem fizetnek onnanstól kezdve a Te dolgod, hogy végrehajtóhoz fordulj és majd a végrehajtó behajtja + a saját részét is, de mivel nincs már cég, nem lesz kin behajtani, ezért csak ott fog üresedni a papír a végrehajtónál és ennyi.
2020. szept. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem pénzről van szó. Egy egyszerű referencia kiadásáról amit a munkáltatóm nem adott ki részemre. Megtagadta a kiadását.
2020. szept. 30. 04:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!