Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vér szerinti apaként nem...

Vér szerinti apaként nem bírósági úton történt válás után milyen jogaim vannak a gyermekem felett?

Figyelt kérdés

Üdvözlet!


Exemmel szétmentünk már egy ideje (kb 9-10 hónap), viszont van egy közös gyermekünk. Alapvetően egyetértünk a gyermeket érintő kérdésekben, viszont elérkezett egy olyan pontjához a dolog, ahol súrlódások vannak. Mégpedig az új partnerral való találkozás.


Amik foglalkoztatnak:

- Köthetem-e feltételhez az első találkozást?

Például, nem láthatja addig a gyerekemet az új férfi, amíg pl. én nem találkozom a férfival, hogy lássam, halljam, kire bízom rá a gyermekemet?

- Egyáltalán van-e jogom tiltani a gyermeket az új partnerrel való találkozótól mindaddig, amíg én úgy ítélem meg, hogy az részemről már oké?


Ha bármelyikre a válasz igen, szükséges-e bármilyen hivatalos papír, szerződés hozzá?


Természetesen elképzelhető, hogy az én oldalamon lévő frusztráltság az, ami mozgatja az egészet, de úgy gondolom, hogy 1 hónap után kicsit gyors lenne az, hogy egy rövid találkozás után már el is menjenek együtt egy 2 napos hétvégére. A férfinak is van egy nagyobb gyermeke, elvált ő is bírósági úton, úgy hogy az exem elmondása alapján nem akar semmi rosszat ellenem, mert tisztában van vele, hogy milyen a pereskedés, és a gyermek feletti viaskodás.


Engedjem el? Vagy álljak ki komolyabban a gyermekemért? Az anyukájával alapvetően jóban vagyunk, nem volt vázadobálós a szakítás, de ez a téma bennem komoly részeket pendített meg.


Köszönöm a válaszokat!


2020. aug. 13. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A klasszikus gyermekelhelyezés mint olyan megszűnt, már mindkét szülőnek ugyanannyi joga van a gyerekhez, azonban amit te írsz az teljesen más, ahhoz nincs jogod semmilyen tekintetben és amúgy is kivitelezhetetlen ha nem nálad vannak a gyerekek.
2020. aug. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hány kérdést írsz még ki?

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

Egyébként nem, nem.

2020. aug. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem követelhetsz ilyesmit. A szülő, amíg nála van a gyerek, az ország területén belül oda viszi, ahova akarja, amíg a láthatásra rendben odaadja, és természetesen, ha amíg nála van, nem veszélyezteti és rendesen ellátja.

Én elengedném. Érthető, hogy ezt a lécet nehéz megugrani, de a gyereknek biztos nem érdeke az, hogy az új partnernek esélyt sem adjon, hiszen, ha komoly kapcsolat lesz belőle, akkor sok időt töltenek majd együtt. Nem kell a frusztráció, meg a feszültség.

2020. aug. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Te a kapcsolattartás szabályozásáról beszélsz, az pedig most már (március 1-től) a bíróság dolga.


A gyermek lakóhelye szerinti járásbíróság az illetékes az ügyben, ami végzéssel fog dönteni.


Az anya partnerétől való tiltásnak az égvilágon semmi jogi alapja nincs, így ezt nem teheted, mint ahogy feltételtől sem teheted függővé a találkozásukat, persze ez oda-vissza alapon működik.


Számtalanszor döntök ilyen ügyekben és nem annak a javára, aki tiltaná a gyereket a másik szülő új párjától, csak mert még nem tudta feldolgozni a szakítást.

Az ilyen tiltás rendszerint nem a gyerekről szól, így nem is szolgálja a gyerek érdekét.

2020. aug. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, és nem.
2020. aug. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!