Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bírósági tárgyalásra, szabálys...

Gyula1971 kérdése:

Bírósági tárgyalásra, szabálysértési pénzbüntetés átváltoztatása börtönre elkísérhetem ismerősöm?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok ügyvéd,az nem is lesz,de kértek menjek el. Beengednek maszkban a tárgyalásra,vagy nem érdemes elindulnom, úgyis a folyosón kell várakoznom.

Csak egy bíró,meg egy írnok lesz gondolom ügyész nélkül. Ez is csak azért lesz,mert ismerősöm kérte a tárgyalás tartását.



2020. szept. 17. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem zártkörű akkor bemehetsz. A vírus részét nem tudom.
2020. szept. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A szabálysértési pénzbírságot akkor változtatják át elzárásra, ha a pénzt nem fizette ki és más módon sem lehetett behajtani, illetve közmunkára átváltoztatni. Ilyenkor átváltoztatják elzárásra, amit ügyész ír alá, de nem szükséges hozzá semmiféle bírósági tárgyalás. Nem is értem, miről írsz.
2020. szept. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezt úgy hívják, hogy "hallgatóság".

Ha nyilvános, bemehetsz.

2020. szept. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, "A bíróság tárgyalása nyilvános".


Be.

436. § (1) A bíróság tárgyalása nyilvános.

(2) Az egyesbíró, illetve a tanács elnöke a tárgyalás szabályszerű lefolytatása, méltóságának és biztonságának megőrzése érdekében, illetve helyszűke esetén meghatározhatja a hallgatóság létszámát.

(3) A tárgyaláson hallgatóként tizennegyedik életévét be nem töltött személy nem vehet részt, az egyesbíró, illetve a tanács elnöke a tizennyolcadik életévét be nem töltött személyt a hallgatóság köréből kizárhatja.

(4) A bíróság hivatalból vagy az ügyész, a vádlott, a védő, a sértett, illetve a vagyoni érdekelt és az egyéb érdekelt indítványára a nyilvánosságot az egész tárgyalásról vagy annak egy részéről indokolt határozattal kizárhatja és

a) erkölcsi okból,

b) különleges bánásmódot igénylő személy védelme érdekében, illetve

c) minősített adat és egyéb védett adat védelme érdekében

zárt tárgyalást rendelhet el (a továbbiakban: zárt tárgyalás).

2020. szept. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csakhogy erre nem a Be. vonatkozik, hanem a szabálysértési törvény (2012. évi II. törvény). Viszont a tárgyalás ott is nyilvános.
2020. szept. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jogos! "Szabálysértési pénzbüntetés" nincs, de tényleg valószínűbb, hogy "szabálysértési pénzbírság" az amire gondolt.
2020. szept. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Alapból bemehetnél, de mától új ajánlás van az OBH részéről a járvány miatt, és csak az idézett személyeket valamint képviselőiket engedik be a bíróságokra, hallgatóság előzetes regisztrációt követően mehet ha engedélyezik .
2020. szept. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jó estét mindenkinek.

Nekem kötelező mennem egy tárgyalásra, mint idézett és kötelező lesz a maszk, meg a kézfertőtlenítés? Ott mindenki maszkban lesz? Vagy csak a tárgyalóban kötező?

2020. szept. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!