Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi szükség van a szerencsejáté...

Mi szükség van a szerencsejáték felügyeletre? Ez is csak egy sóhivatal nem?

Figyelt kérdés

Suli mellett egy közepes színvonalú kocsmában vagyok pultos.És amiket itt tapasztaltam kicsit ledöbbentett.

A munkámba beletartozik az is hogy számoljam kii mennyi pénzt dob bele a gépbe és mivel a nyerményt is én kulcsolom ki így fel kell írnom hogy ki mennyi vett ki.

Kb.2 éve történhetett hogy az egyik gépbe már 1millió700ezer Ftvolt beledobva a kifizetés pedig 72ezer Ft volt(ebbe beletartoznak a 2-300Ft-ok is)

A vendégek már kezdtek lázadozni hogy hónapok óta nem ad semmit a gép.A lázadásnak egyre nagyobb hangja lett.

Reggel fél 6-kor mentem nyitni az ajtó előtt 2 markos legény állt.Én még nem láttam őket de látták én nyitok lvágták én vagyok a pultos.Érthetetlen kérdéssel nyitottak.-Volt már itt a szerencsejáték felügyelet?-Mondtam h mivel látták h most jötem így nem valószínű.Erre megnyyugodtak lejöttek (közbe a főnököm hívott h mi a szitu)ők gyorsan megkapták a gépet se szó se beszéd elvitték és a helyére egy másikat hoztak.

10óra felé megérkez7ett a kocsmába a várva várt felügyelőség akik persze mindent rendben találtak. :-))))

z a gép már adott is valamit.

Aztán a minap véletlenül hallottam ahogy a főnököm és a gépes megbeszélik hogy mivel nem megy úgy a bolt a gépet állítsa 90-10-re.Tehát 90 a gépé 10 a vendégé.

Talán 60-40vagy 70-30a megengedett.

A gépes ránézett a főnököm mondta h nyugodtan csinálja mert minden ok.

Ez a sztori kb.2 hete lehetett azóta a gépbe belapátoltak 943ezer Ft-ot a kifizetés idáig 3700Ft.



Aztán még ami nagyon tetszik(én csak az évszázad átverésének nevezem)azok az internetes pókertermek.

Na ott olyan komoly leosztások mennek hogy azok már szánalmasak.Na ott pofátlanul átejtik az embereket.

Nem megyek bele hogy miket láttam de volt olyan délután hogy ismerősöm 6x maradt alul úgy hogy poker(4 egyforma lap volt a kezében)3x straight flöss verte el 3x pedig royal flöss amihez az esély 1:547.000-hez.Ha jól tudom.Ez 3 óra leforgásda alatt 3x is volt az embernek(?).

Igen ezek vajon valójában emberek vagy gépek?Szerintem inkább az utóbbbi,.


Szóval ezek tudatában kérdezem hogy minek van a felügyelet?Annak hogy legyenek és meglehessen őket kenni?


Ja igen.Ha a szomszédomat vagy egy válalkozót szeretnék feljelenten az apeh(direkt kicsi)-nél azt megtehetem név nélkül azonnal rájukmegy az ellenőrzés.

Ha ezt a felügyeletnél teszem(apeh alvállalata)ott bizony névvel címmel ellátva kell ezt megtenni.

És ugye senki sem lepőden meg rajta ha másnap jönnének sötét autóval értem a jó karban lévő rövidhajú urak.

Szóval nagy mocsokság ez ahogy a szegény embereket átverik.

Mert persze ok ne menjen oda a géphez.Mert nem azért van hogy az ember nyerjen a nevében is benne van h nyerő gépek és nem nyerő emebrek.

De ha már egyszer törvény szabályozza hogy annak a gépnek visssza kell adnia 30vagy 40%-ot akkor ha valaki oda áll elé akkor az olyan eséllyel álljon oda h 40%-om van nem pedig úgy h 10.

Nektek erről mi a véleményetek?

Ui.Nem szoktam játszani rajtuk de nap mint nap látom azt hogy emberek családok kapcsolatok mennek tönkre ezek miatt a sz.a.rok miatt.

És manapság már szinte nincs olyan vendéglátó egység ahol ne lennének gépek.

Sőt most már a benzinkutakon vasúti és busz pályaudvarokon is látni őket.

Miért nem szorítja vissza a kormány és korlátozza őket kimondott kaszinókba.És oa tényleg az megy aki jáétszani akar.

De én a kocsmába azt veszem észre hogy bejönnek sörözni miután beittak odaállnak a géphez(amíg józanok pár ember kivételével nem érdeli őket)és üres zsebbel mennek haza.


2010. aug. 7. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Most ezel mit akartál? Egy példa alapján általánosítani? Egy kocsmában történtek reprezentálják az egész lényegét?
2010. aug. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szerinted csak 1 kocsmába megy ez?

Mindenhol ez megy.

Sőt mint írtam is már enzinkutakon és gyorskajáldákban is.

2010. aug. 7. 20:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem csak Antilop.
2010. aug. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

És szerinted mi lenne, ha egyáltalán nem létezne? A rendőröket is meg lehet kenni, mégsem mondja senki, hogy feleslegesek.

Egyébként akkor tegyél feljelentést, ha ennyire öntudatos állampolgár vagy...

2010. aug. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tehát szerintetek ez helyes és jól van így.
2010. aug. 7. 20:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Próbálj meg elbeszélgetni a gépbe dobó emberekkel, ha téged ez zavar. Máshogy nem tudod megakadályozni, csak magán a "szerencsejátékoson" keresztül.
2010. aug. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

sokan kapnak a bedobált pénzből (fizetésből stb.) "jutalékot"

helyi rendőr, polgármester, verőemberek, képviselők, APEH-osok stb.

ezért vannak így beállítva a gépek...

persze törvény tiltja,

de törvény alkalmazói (és felügyelői) is részesednek

pénzből...

mindenki benne van

nyílt titok...

egymásnak nem fognak ártani

itt a kocsmáros meg a géptulajdonos talán kis hal is még

felettük jóval nagyobbak vannak, akiké a szerencsejáték-piac

a szerencsejáték-felügyelet tiz éve még önálló hivatal volt,

most már ugyebár az apeh-nél egy főosztály...

2010. aug. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!