Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Volt-e joga a Szerencsejáték...

Volt-e joga a Szerencsejáték Zrt-nek közölni, hogy a telitalálatos szelvényt vidéken adták fel?

Figyelt kérdés

Irigylem az illetőt, mert nem én nyertem, de ebben a játékban nincsenek személyiségi jogok?

Jómagam például - mivel ezt az országot többnyire irigy emberek lakják (Magamat is közéjük sorolom, mivel azzá váltam.) - csak annyit engednék közölni, hogy "Az ötös lottó 23. heti főnyereménye az előírásoknak megfelelően kifizetésre, illetve átutalásra került"


További kérdés: Ez vajon tényleges nyeremény lesz vagy egyszerűen szoftveres csalás? (Nem zörög a haraszt .. alapon, ugyanis a lottó játék tisztaságáról, illetve tisztátalanságáról sok "városi legenda" kering.)


2011. jún. 12. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Ahhoz is joguk van,hogy pontosan megmondják melyik lottózóba került feladásra a szelvény.

Ez még nem sérti a személyi jogokat mivel a feladás helyszínén TÖBB személy is adhatott fel szelvényt tehát nem tudunk kiválasztani egyet.

Akkor lenne személyi jogsértés ha azt mondanák,hogy Kiss Pista 2011.06.X.-én feladta 147.-es számú lottózóba 5db 5-ös lottó szelvényét és még megadják a lakcímet is.

2011. jún. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%

"de ebben a játékban nincsenek személyiségi jogok? "


A személyiségi jogot az Alkotmány védi. Szerinted konkrétan az Alkotmány melyik mondatával ütközik ez a fajta adatközlés?

2011. jún. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%

1-nek igaza van.

A szoftveres csalás legendájára:

két különálló szerveren tárolják a megfogadott szelvények adatait;

mindkét szervert DVD-re archiválják a sorsolás előtt;

sorsolás után mind a négy helyen szerepelnie kell a nyertes szelvény adatainak.

DVD-t meghackelni szerintem nem igazán lehet.

2011. jún. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 bumbi02 ***** válasza:
60%
különben is.. a mai használatban az hogy vidéken adták fel. annyit jelent hogy nem budapesti.. ez alapján találd meg az illetőt...
2011. jún. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
16%
Mért ne lett volna? Melyik törvény tiltja?
2011. jún. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy volt joga!
2011. jún. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Aki megnyerte felrakta a nyerőszelvényét a napiszarra.Azon is rajta van hol adták fel.
2011. nov. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!