Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Visszamenőleg kaphatok gyerekt...

Visszamenőleg kaphatok gyerektartást?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, már nem tanulok.


Édesapám az elmúlt 3 évben vagy küldte a gyerektartást vagy nem, egyik hónapban igen, másik hónapban nem. 1 éve egyantalan nem kapok.

Bírósághoz fordultunk tavasszal, 1 hete ki is hallgattak ezzel kapcsolatban. Sajnos nem tudták megmondani mire számítsak ezzel kapcsolatban, ők csak felvették a jegyzőkönyvet.

Augusztus 31ig volt tanulói jogviszonyom, szeptemberben lettem 20.


Mennyi az esélye hogy kapok visszamenőleg? Egyántalán lehetséges ez hogy már betöltöttem a 20-at?


2020. okt. 7. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az igény benyújtását megelőzően max fél évre visszamenőleg kaphatsz.
2020. okt. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elméletben - ahogy az első írta - az igény benyújtása előtti 6 hónapra, meg a 20. születésnapodig eltelt hónapokra jár neked a gyerektartás - utólag is.

A kérdés az, hogy ezt képesek lesznek-e behajtani az apádon.

Arra figyelj, hogy ne hagyd elévülni a dolgot, ha kijön az ítélet, hogy köteles neked kifizetni, akkor akár polgári peres eljárásban is ha kell külön kérd a fizetéséből a letiltást - vagyis az adósság behajtását, mintha egy hitelező lennél vagy egy cég aminek tartozik.

2020. okt. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem a 20 életévig jár, hanem amíg tanulói jogviszonyod volt (illetve nem volt saját jövedelmed).
2020. okt. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fél évre visszamenően kaphatod csak meg. Viszont 18 éves kortól nem gyerektartást, hanem rokontartást fizetnek indokolt esetben, és ennek általában alacsonyabb az összege, mint a gyerektartásnak. Rokontartást is max 25 éves korig lehet kapni, ha az illető nappali tagozaton tanul.
2020. okt. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!