Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Két rendőr állít valamit, mi...

Két rendőr állít valamit, mi az ellenkezőjét. Ha semmilyen más "bizonyíték" nincs, megütheti a párom a bokáját? (Bővebben lent.)

Figyelt kérdés

Ma este sétáltunk haza a párommal (én vagyok a nő), megálltunk beszélgetni, a párom nekidőlt egy fának egy utcában, én ott álltam előtte. Nevetgéltünk, majd felvillant mögötte egy rendőr autó, kiszállt két rendőr és azt mondták, hogy a párom vizelt, ezért megbüntetik. Mondtuk, hogy nem vizelt, ott álltam előtte, a cipőmet kellett volna lepisilnie, ha vizelt volna. Azt mondták, akkor feljelentik, ha nem ismeri el. Nem ismerte el. Lefotózták az iratainkat, valami cetlit dugtak a párom elé, amin aláhúzták, hogy nem ismeri el a szabálysértést, de azon a cetlin se az ügy, se az ő adatai, semmi nem volt rajta. A diszpécsernek nem szóltak be, hogy lekérdezzék az adatainkat, papírt nem kaptunk az egészről.

Azt mondták, hogy majd az előadó eldönti, vizelt-e a párom vagy nem a bizonyítékok alapján. Kérdeztem, hogy milyen bizonyítékokról beszélnek, mutassanak felvételt róla, merthogy nem vizelt, nem lehet bizonyíték róla. Azt mondta, a tanú vallomása alapján. Mondtam, hogy a tanú én vagyok. Azt mondta, nem, a kollégája az, meg hogy majd megnézik, hogy vannak-e a környéken térfigyelő kamerák.

A kérdésem az, hogy lehet-e ebből ügy? Nekik kell bizonyítaniuk valamit, ami nem történt meg. Ők abból a szögből semmit se láthattak. Csak bepróbálkoztak, hátha elismerjük? Volt valakinek hasonló esete?



2020. okt. 24. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi, ejteni fogják.
2020. okt. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is "pisilős"...de volt.

2 rendőr,fék+villogó,visszatolat.

Én és a testvérem,(40/51 fivér/nővér) bandukoltunk hozzájuk.


Az egyik rendőr köszön,kéri az iratokat.Másik felém fordult és azt mondta feljelent,mert látták hogy rádobtam valamit az egyik kirakatra.

Kérdeztem hogy Melyikre?

Néhány sarokkal odébb FELVETTE a térfigyelő,ezért riadóztatták őket.

Adat felvétel megtörtént,kicsit értetlenkedtünk.Aztán amikor indulóban voltak megkérdeztem őket a nevük és azonosítójukat adják meg.

Vigyorogtak,beszálltak a kocsiba,el.

Tudakozó,kapitányság közvetlen száma.Felhívtam,kértem az ügyeletest.Kapcsolták,neki elmondtam mi történt.Annyit mondott,ezt mindig így csinálják.AZÓTA SEMMI.


Értem az adatgyűjtés jelentőségét ilyen estekben.DE miért kellett azonnal "gyanúsítani" nekik?!?

2020. okt. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó érzés tudni, hogy a rend éber őrei ilyen komoly dolgokkal múlatják az idejüket.
2020. okt. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell róla papírt adniuk. Arra a "papírra" sem kell felvinni az adataidat amin feljelentenek.

Fel lettél jelentve ennyi.

Egyébként meg nagyonjól tudjuk hogy te vagy az a lány (örülök hogy együtt vagy még a pároddal) aki nemrég odaszratta a kutyáját a kapitányság elé, és megszólta a rendőröket hogy ne ott cigizzenek ahol te parkolsz.

Elegünk van már a hisztijeidből.

El is meszeltek végre.

2020. okt. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nincs kutyám, mellényúltál. Nem is értem, honnan "nektek" a bizonyosság, hogy nem ez az első kérdésem rendőrökkel kapcsolatban (de igen, ez az első). Soha életemben nem szóltam meg őket, nem volt velük gondom, nem cigiztek az autómnál (komolyan van, akinek ez a problémája?!).

Törvénytisztelő állampolgárok vagyunk, pont ezért lepett/ijesztett meg bennünket az eset.

Fogalmunk sincs, mi van akkor, ha csak szó áll szó ellen. Ezért tettem fel a kérdést.

Azoknak, akik normális választ írtak, köszönöm szépen!

2020. okt. 25. 06:07
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
Ha nincs bizonyítékuk, akkor szerintem nem lesz belőle semmi.
2020. okt. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Vízbe fojatni az ilyen g*ciket. Én ember tisztelő vagyok, utálom és megvetem az erőszakot, de erre a két rendőrre adnék amennyi ráfér.
2020. nov. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Update annak, akit érdekel: Bő egy hete meghallgatás nélkül kijött egy szabálysértési bírság 50.000 Ft-ról közterület szennyezés miatt.

Kiderült, hogy a feljelentésből kihagyták a járőrök, hogy jelen voltam én is (annyit írtak, hogy ők látták és a párom nem ismerte el). Beadtuk a kérvényt a meghallgatás iránt, januárra adtak időpontot.

2020. dec. 18. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!