Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki külföldről hazaérkez...

Ha valaki külföldről hazaérkezve és 10 nap házi karanténba vonulva az applikáción bejelentkezéses módszert választja, akkor azt nem is fogják személyesen ellenőrízni, hogy otthon van-e?

Figyelt kérdés

Decemberben látogatóba mennék haza pár hétre. Ugye ha van okostelefonod, akkor ők azt fogják szorgalmazni, hogy inkább azt a módszert válaszd, ahol telepíted a HKR alkalmazást, és utána naponta egyszer vagy kétszer random felszólítanak üzenetben, hogy jelentkezz be pár percen belül, és csinálj magadról egy fotót. Na most, ha ezt választom, akkor nem is fognak soha kijönni és becsöngetni? Amiért ezt kérdezem, az a piros matrica (Itt járványügyi megfigyelés alatt álló személy tartózkodik, TILOS A BELÉPÉS!), amit a reptéren adnak, és elvileg végig ki kellene, hogy legyen ragasztva a lakásajtóra, amíg a karantén tart. Mert ha nem jönnek ki ellenőrízni, akkor lehet, hogy nem raknám ki. Ennek fő oka az, hogy panelház első emeletén lakunk, ha a lakók nap mint nap elsétálva látják a matricát az ajtón, az félek feszültséget szülne, köztük és a szüleim (mert ők ugyebár elhagyhatják a lakást), és énköztem is, még a karantén lejárta után is. Hallani ilyen esetekről. A karantént természetesen betartanám, nem hagynám el a lakást az első tíz napban.

Valakinek van esetleg tapasztalata?



2020. nov. 5. 09:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

"panelház első emeletén lakunk, ha a lakók nap mint nap elsétálva látják a matricát az ajtón, az félek feszültséget szülne"


Ha a lakók közt feszültséget szül az, hogy valaki karanténban van, akkor a lakók primitív, ostoba emberek. Bár lehet én magamból indulok ki, hogy idióták véleményére nem adok.

2020. nov. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
1: Értelemszerűen a legtipikusabb gondolkodásmódra célzok. Hogy lehet, vírusos vagyok, átadom a szülőknek, és ők terjesztik tovább, amikor kimozdulnak. Amikor augusztusban otthon voltam (Akkor épp el volt törölve a karantén dolog.), az egyik lakó kissé furán nyilvánult meg, amikor összetalálkoztunk. Pedig nem vagyunk amúgy rosszban.
2020. nov. 5. 10:41
 3/16 A kérdező kommentje:
És alapjában véve ez a piros matrica tényleg egy totál fölösleges dolog. Mert a betörőket leszámítva ki akarna engedély nélkül belépni a lakásba? A kulccsal rendelkező rokonok nyilván értesítve lennének, hogy 10 napig karanténban vagyok, addig ne jöjjenek át. Haverok, barátok úgyszintén, hogy addig ne akarjanak meglátogatni. Tehát végülis mi értelme?
2020. nov. 5. 10:53
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
De, bármikor ellenőrizhető személyesen is
2020. nov. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
4: Ez a rossz. Vagy oké, ellenőrízzenek személyesen, de legalább a matricaragasztást ki lehetne váltani vele. De ahogy hallom, így is kötelező.
2020. nov. 7. 07:10
 6/16 anonim ***** válasza:

Igen, kötelező és nagy valószínűséggel ellenőrizni is fognak. Fogd fel és fogadd el mert ez a szabály hiába akarod megváltoztani.

4-es voltam

2020. nov. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
6: Más országokban nem kell matricázni. Ez tényleg csak arra jó, hogy feszültséget szüljön, és összeveszejtse az embert a szomszédokkal. Dehát végülis csodálkozni kell ezen egy olyan országban, ahol a járvány miatt munkáját vesztett ember sem kap normális támogatást az államtól?
2020. nov. 7. 17:51
 8/16 anonim ***** válasza:
35%

Minek írod ki a kérdést, ha úgy is csak a magadért fújod?

Ismét 4-es.

2020. nov. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Minden válaszra hasznosat nyomtam. De nincs olyan előírás, hogy szeretnem is kell a válaszokat.
2020. nov. 9. 09:41
 10/16 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Igen, kötelező és nagy valószínűséggel ellenőrizni is fognak."


Applikáció használata esetén nem ellenőriznek személyesen. Pont az a lényege, hogy tehermentesítse a szerveket.

2020. dec. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!