Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Teljes névváltoztatás lehetséges?

Teljes névváltoztatás lehetséges?

Figyelt kérdés
Megszeretném változtatni a nevemet, mert egész életemben csúfoltak miatta, nem tudok azonosulni vele, és egyszerűen nem tetszik. Lehetséges lenne e, hogy például Szabó Margitról Egressy Lenkére változtassam a nevem? Tehát vezetéknév és keresztnév is változna? Meg a kiválasztott nevek egyike szerepel családban, rokonságban? Ez a két név amúgy teljesen random jött elő. Árban nem számítana mennyi. Ha lehet így változtatni, akkor új iratokat is fogok kapni az új nevemmel mint személyi, lakcím, taj, adó stb? Elfelejthetem a régi nevemet örökre ha sikerül nevet változtatnom? Nem akarok ezzel a gúnynévvel maradni egész életemben ha van rá lehetőség. Van itt olyan esetleg aki így változtatott nevet? Ismerősei, barátai, munkatársai, család hogy viszonyultak a dolgohoz? 22L

2020. nov. 6. 02:05
 1/10 A kérdező kommentje:
*Meg a kiválasztott nevek egyike NEM szerepel családban, rokonságban
2020. nov. 6. 02:07
 2/10 Andizsuzsi ***** válasza:
80%

"Teljes névváltoztatás lehetséges?"


Igen.

2020. nov. 6. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
bővebb válaszokat ha lehet..én is kifejtettem a kérdést!
2020. nov. 6. 02:35
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
2020. nov. 6. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
82%
Igen persze, hogy lehetséges! Például én is megszeretném változattatni.
2020. nov. 6. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
de úgy ahogy a leírásban is írtam tehát fullon? vezet + keresztnév?
2020. nov. 6. 05:41
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen lehet. "Fullon".

Egyik unokatestvérem is mindkét nevét megváltoztatta.

2020. nov. 6. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudok elképzelni olyan nevet, ami annyira gáz lenne, hogy emiatt meg akarjam változtatni, de természetesen van lehetőség arra, hogy megváltoztasd a teljes nevedet. Találkoztam már olyannal, aki Nagy Natasáról, Kovács Natáliára változtatta (habár ezt végképp nem értem).

És igen, minden iratod, mindened új lesz.

2020. nov. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

MEg lehet változtatni a vezetéknevet ÉS a keresztnevet egyszerre is.

Másrészt a válaszott névnek NEM kell szerepelnie a rokonságban, ez csak elterjedt tévhit, minden alap nélkül

2020. nov. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Azon, hogy a teljes név megváltoztatása lehetséges, mi nem érthető? Hogy a családod hogyan fogja fogadni, senki nem tudja itt megmondani.
2020. nov. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!