Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kedves joghoz értő fórumozók,...

Catmother kérdése:

Kedves joghoz értő fórumozók, ha most az ELVÁLT férjem teljes nevét megőriztem válás után is, (Pl. Beviz Elekné) és keresztnév változtatást szeretnék, (Pl. Beviz Elma) megtarthatom-e továbbra is az ő vezetéknevét (mivel hogy már nem vagyunk házasok)?

Figyelt kérdés

2015. febr. 13. 12:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
5%
Történelmi és hülye neveket csak miniszteri külön engedéllyel lehet felvenni.
2015. febr. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
3%
Bocsánat nem, írtam alá, a nevem Világos Barnáné Mezei Virág. (Egy ni g g e r férje vagyok)
2015. febr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
21%
Úristen, miért ragaszkodsz a volt férjed ennyire? Neked nincs saját neved? Be kellene vezetni, miként a házasságkötés előtt is bele kell egyeznie a férjnek a névfelvételbe, válás után pedig le kellene venni! Nem tudom már meiyk országban van a nőnek 90 napja ehhez, hogy megtegye, nem viselheti továb a volt férj nevét. Használd a te nevedet, ne a volt férjedét!
2015. febr. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Jaj-jaj, odaírtam, hogy PÉLDÁUL, tehát természetesen nem ezt a nevet akarom, de a sajátomat nem fogom ide leírni! :)

A könnyebb érthetőség miatt próbáltam "szemléltetni"

2015. febr. 13. 13:03
 5/19 A kérdező kommentje:
Hidd el, megvan az oka, hogy miért ragaszkodok ehhez a névhez, és miért nem akarom a lánykorit. De ez nem az a fórum, ahol kitárgyalnám... A kérdés egyébként nem ez volt.
2015. febr. 13. 13:05
 6/19 anonim ***** válasza:
57%
Megtarthatod a vezetéknevét. Né toldatos név viselésétől eltiltást a volt férj kizárólag akkor kérhet, ha szándékos bűncselekmény miatt jogerős szabadságvesztésre ítéltek, illetve újabb házasságkötés esetén a né toldatot nem lehet tovább viselni csak a vezetéknevet.
2015. febr. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
41%
Az anyagiakkal szoktak jönni "férjes nevüek", hogy nagyon soba kerül "levetetni". Volt kolléganőm mikor elvált, három hónapot mondott, hogy ingyenesen le lehet venni a férjes nevet. Ez nem mosta volt, évekkel ezelőtt, azt nem tudom hogy van most. Engem pisztollyal a homlokomon sem lehetne fenyegetni hogy tartsam meg a férjes nevem, ha elválnék. Soha.
2015. febr. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
27%
Nagyon ciki......volt ferj Neve ahhhh
2015. febr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
62%
Miért olyan meglepő, ha valaki meg akarja tartani a nevét??? Anyám 25 év után vált el apámtól, húszas évei elején házasodott, mindenki a férjezett nevén viseli, ráadásul békében váltak el, miért kellett volna visszavennie a leánykori nevét???
2015. febr. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
52%
nem viseli, ismeri.
2015. febr. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!