Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljes névváltoztatás? Indokna...

Teljes névváltoztatás? Indoknak megfelel ez? További lent

Figyelt kérdés

Sziasztok, 17 éves vagyok szeptemberben leszek 18 és megyek ki Amerikába és sajnos nincs valami jó amerikai nevem (mivel ottmaradok már úgy nézki) meg szeretném változtatni a teljes nevem... És azt szeretném kérdezni hogy ez mennyire lehetséges? Természetesen szülők beleegyeznek ilyenről nincs szó, és tudom hogy minden iratomat meg kell változtatni a banki papíroktól kezdve a személyi meg stb.. Csak az lenne a bökkenő hogy ugye picit amerikaibb nevet szeretnék és nem magyart, tudom hogy vannak ilyen ide oda is jók de szerintetek meg lehet változtatni illetve jó az indoklásnak hogy kimegyek Amerikába? Ez eléggé fontos lenne ismétlem mert a mostani nevem nem felelne ott meg mivel kb kimondhatatlan angolul :D Illetve hallottam hogy csak 1x lehet megváltoztatni, ez is igaz? Természetesen nem akarom többször változtatni csak kérdezem:)


Ha lehetséges akkor hová kell benyújtanom a kérelmet? Ugyanúgy mint amikor csak a kereszt vagy családnevet szeretném?


előre is köszönöm!


2014. júl. 22. 10:23
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
85%

Sok magyar él ott magyar névvel...

ugyanúgy

2014. júl. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
100%
Okmányirodában felvilágosítanak. Én úgy tudom, hogy a neveden lehet valamennyit(írásmódot) változtatni a hangzása miatt, de kb ennyi.
2014. júl. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A magyar szabályok szerint csak magyaros hangzású nevet választhatsz, illetve "amerikaias" nevet csak magyar írásmóddal.
2014. júl. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
91%

Áruld már el, hogy mi a a kimondhatatlan név amivel Amerikában nem boldogulsz. AZ én vezetéknevemet tényleg nehéz egy külföldinek kimondani, de ettől különleges. Olyan édesen mondják ki, és soha nem volt belőle gondom. Szentgyörgyi a vezetéknevem, és kint élek.. Még a keresztnevem is magyar. A férjem keresztnevét sem tudják kimondani, de megoldják, és érthető. Arnold Schwarzenegger kaliforniai kormányzó volt, és mai napig sokan nem tudják a nevét rendesen kiejteni, de boldogult vele.


A te kérésed a névváltozással nem más mint nagyzolás. Nincs olyan név amit nem tudnak kiejteni.

2014. júl. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
87%
Nem, nagyon bugyuta indok. Plane, hogy "amerikaias" nevet csak magyar írásmóddal vehetsz fel. A vezeteknévhez komoly indoklás kell es nem lehet idegen hangzású, a keresztnev pedig csak magyar helyesírási lehet. Szamanta, Dzsenifer, Dzsesszika es társai.
2014. júl. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
100%

És meddig leszel kint Amerikában? Miért kell, hogy amerikaias neved legyen?

Ha visszajössz, akkor meg visszaváltoztatod?

Vagy kint maradsz örökre? Akkor inkább ott változtasd meg. Úgy tudom, ott bármilyen nevet lehet választani.

2014. júl. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
100%

Biztos olyan nevet szeretne, ami nemzetközi, és ott is kiejtik.

Van egy ismerősöm, mi Elinek becéztük itthon.

Kint, ha így mutatkozott be, 4 féleképp írták le a nevét...

2014. júl. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
77%
Ott bármit lehet, Zebra is lehet a neved kint.
2014. júl. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:
#6 os úgy tűnik hogy évekre biztosan kint maradok és vissza is maximum csak látogatóba jövök, de amíg nincs meg az ottani állampolgárság ugye addig nem igazán változtathatom ott meg, és a többi válaszolónak meg azt üzenném hogy főleg #4esnek hogy a Szentgyörgyi-t 100x jobban ki lehet mondani mint az enyémet:D És tudom hogy ez olyan, hogy elveszítem a családnevem, de már régebben is amúgy is gondolkodtam névváltoztatáson és eléggé szeretném most.. Csak szerettem volna egy kis infót és egy kis támogatást kapni de úgy látszik hiába :D
2014. júl. 22. 10:42
 10/55 A kérdező kommentje:
#7 es fején találtad a szöveg:) ha bemutatkoznék ott tuti nem tudnák leírni az a másik :D
2014. júl. 22. 10:43
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!