Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az utóbbi hetekben tudomást...

Az utóbbi hetekben tudomást szereztem pár ember önpusztító tevékenységeiről. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
A lényeg annyi, hogy 1-2 tucat boomer teli tömve nem tudja már mivel eltölteni maradék idejét ezért örömmel szívják orrba a fehér port. Alapból nem is zavarna, de rávesznek ártatlanokat is. Nagy vonalakban ennyi. Tényleg tanácstalan vagyok, eddig nem volt dolgom ilyenekkel. Mit tegyek? Eleget tudok ahhoz, hogy elvigye őket a szirénás bácsi. Elszomorító mit művelnek magukkal, családapák és anyák..

2020. aug. 7. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Még ha lepontoznak is érte, ki írom a véleményemet.


Én úgy látom, hogy majdhogynem felesleges az emberekre pénzt de legfőképp időt áldozni. Főleg az ilyenekre. Tapasztalat!


Akármennyire is akarod, akármennyire is szeretnéd, nagyon küzdeni és harcolni kell érte. De nem fog menni! Több emberen segítettem már, a saját életem rovására, és senki nem változott meg.


Én speciel belefáradtam, de be is láttam, hogy nem az én dolgom. Elvégre mindenki a saját maga kovácsa.


Az, hogy "elvigye őket a szirénás bácsi", az nem megoldás. Tulajdonképpen tönkre teszel egy egész családot. Ha olyan a szituáció, akkor a gyermek nevelő szülőkhöz kerül, kerülhet. Az sem biztos, hogy jobb megoldás lenne.


Én is ismerek olyan családokat, ahol a szülők alkalmanként elszívnak egy jointot. De itt nem a "feketékre" gondolok (nem, nem vagyok rasszista), hanem egy teljesen átlagos magyar családra. Ha egyszer valaki tudomást szerez arról, hogy az anyuka vagy apuka elszív egy jointot, akkor rögtön megy az elítélés, és az, hogy büdös drogos, és ráadásul gyereke is van, ott rohadjon el ahol van. Tipikus magyar mentalitás. A fűvel nekem problémám nincsen, mert én is elszívtam pár spanglit az életem során, és nem lettem sem függő, és nem is változtam meg mentálisan sem. Mondjuk a fű nem is erről híres, hanem a gyógyító hatásáról.


Az, hogy ki mit művel magával, szintén a saját maga dolga eldönteni. Én sem élem azt a feltétlenül egészséges életmódot, de ezzel tisztában is vagyok. (Nem drogozom, és nem is iszom, tehát alkoholista sem vagyok. Nem kell ezeket fogyasztani ahhoz, hogy valaki úgymond önpusztító életmódot éljen. Elég a cigi, energiaital és a mértéktelen kávé és társai stb.)

2020. aug. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 árokpart ***** válasza:
73%
Ez Magyarországon lenne mert kétlem. Itt a te kifejezéseddel élve nekünk boomereknek sokszor csak ünnepnapokon jut egy kis édesség is nemhogy kábítószer. Édes Istenem!
2020. aug. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Egyet érték veled, csak mégis szörnyű látni mit tesznek magukkal

Másodiknák: Nyisd fel a szemed, a világ nem csak móka és kacagás, heti rendszerességgel szívják fel orrba a kokaint. Látnád, hogy néznek ki, undorító

2020. aug. 7. 18:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Igen. Egyetértek. De hidd el, egyedülálló vagyok, úgymond a melón kívül másra/máson nem stresszelek, volt/van időm mindent IS végig gondolni, logikusan, reálisan. Persze, attól még szörnyű látni. Félig sajnálom is ezeket az embereket, félig pedig nem. Mert ugye a drogot még ha úgymond kényszerítik is valakire (ami eleve hülyeség, tehát ilyen nincs és ez nem kifogás) legyen az bármilyen, például: kokain, lsd, heroin, fű, speed stb. mindenkinek saját magának kell eldönteni, hogy használja-e, hozzá nyúl-e még egyszer, vagy többször. Tehát ha valaki függő, akkor igazából mindenki csak saját magát okolhatja, illetve az ezzel járó nehézségeket. Hiszen, mint ahogy az alkoholista emberek, őket sem kényszeríti senki arra, hogy igyon. Szerintem mindenki életében vannak nehéz döntések, traumák, sokkos állapot és történetek, de nem az a megoldás, hogy elbújunk a világ és az emberek elől, és nyomorba tasszítsuk magunkat. Ez az amit sokan nem értenek, és a függők sajnos nem is fogják. Legyen szó bármilyen kábítószerről, drogról, sajnos a 100% rétegből 5-10% az, aki saját magától le tudja rakni, abba tudja hagyni, akár külső segítség nélkül is. Ezen felül van még a 20-30%, akik bizonyos tényezők hatására, némi segítséggel szintén le tudnak állni a szerekkel. A maradék 60% pedig... Szerintem sajnos egyértelmű.


A problémákat könnyebb semmibe venni, nem tudomást venni róluk, elhihetitek. Lehet könnyíteni azzal, hogy jól berúgunk, és/vagy el szívunk egy jointot, be dobunk pár lasztit, és hawaii van. De az a pár óra még mindig nem old meg semmit, nem segít felejteni, és nem segít megoldani a problémákat, és talpra állni. Mint mondtam, úgymond "kocásként" én is füveztem bő fél évig. De magamtól abba maradt. Mert ha hihető ha nem, a fű segített észhez térni, olyan szempontból hogy könnyebb volt megoldást keresni a problémára, és megoldani azt. Magyarul feldolgozni. Ilyen szempontból is én a füvet legalizálnám, a gyógyító hatása mellett. Mert akár lelkileg, mentálisan is rendbe tud rakni, persze csak az arra alkalmas, alapból épp elmével rendelkező embereket, akik képesek rá, akik akarnak is. Aki csak azért hogy könnyebb legyen, na annak nem való.

2020. aug. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

Neked tényleg nincsen jobb dolgod?

Remélem az alkoholistákat is feljelented ha látod őket, ja hogy az a szar legális.. de nem kevésbé káros

2020. aug. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5-ös!


Ezt kinek írtad?

2020. aug. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Semmilyen feljelentés nem történt... Ne a sötétben tapogatózz, légyszi
2020. aug. 12. 01:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!