Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudok ilyen esetbe tenni?

Mit tudok ilyen esetbe tenni?

Figyelt kérdés
Nem rég kiírtam egy kérdést azzal kapcsolatban, hogy a főbérlőnk lehúzott rólunk 120 ezer forintot teljesen irracionális okokat felsorolva. Szülői beleegyezéssel költöztem el otthonról 17 évesen és most a szüleimet fenyegeti, hogy megy és feljelenti őket, mert 18 éves korom előtt költöztem el, és még a kishúgomat is elveszi, és hogy majd találkozunk a tárgyaláson. Mind ezt azért, mert mi kiírtuk a posztja alá, hogy senki ne vegye ki a lakást, mert ez és ez történt velünk is. Azóta édesanyámat zaklatja messengeren és folyamatosan fenyegetőzik. A lakást feketén adta ki, nem volt közjegyző által hitelesítve és még tanúk sem voltak. És mivel most életemben először mentem külön nem igazán tudtam, hogy ez hogy is működik, de a szüleim felvilágosítottak, hogy nem úgy van ám az. Teljesen megbíztam benne, mert egy korrekt nőnek tűnt, fel sem merült bennem, hogy átverne. Voltak dolgok ami miatt jogosan levonhatott volna, de nem 120 ezer forintot. Úgy járkált fel a lakásba és készített a cuccainkról képet, hogy egyrészt nem szólt, másrészt mi nem voltunk jelen. És úgy tudom, hogy ilyen esetben csak akkor mehet fel ha vészhelyzet van. A költözés alatt lefotózta a lakást és facebookon próbált minket igénytelennek és mocskosnak beállítani, egy nyílvános csoportban. Mit tudunk tenni ilyen esetbe, fel jelentést kéne tegyünk?

2020. nov. 7. 10:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A leírásodban a legütőképesebb pont a "nem voltunk jelen".

HA a tudtotok és/vagy személyes jelenlétetek nélkül ment be a bérleménybe,akkor birtokháborítást követett el.

A birtokvédelem erősebb a tulajdonvédelemnél.

Birtokvédelmi eljárást kell kezdeményezni ellene az illetékes jegyzőnél...vagy jellemzően,elég ezzel megfenyegetni a tulajdonost.

(Mivel tudja bizonyítani hogy nem volt a fiókban 10 millió forint ami eltűnt? :) Éééérted?)

2020. nov. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező

A lakás kiadásakor a szerződésnek kell szabályosnak lennie, az aláíróknak kell nagykorúnak lennie, nem kell közjegyző hozzá.

Ha te úgy vettél ki lakást, hogy aláírtál valamiféle szerződést, akkor azt lehet megtámadni, hogy maga a szerződés nem volt legális, hiszen te, mint nem nagykorú személy, nem lettél volna jogosult azt aláírni. De ettől még nem lenne meg a pénzed, hiszen akkor ha nem fogadod el érvényesnek a szerződést, akkor nem tudod azt sem bizonyítani, hogy az alapján te adtál pénzt a tulajdonosnak - ahogy azt sem, hogy neked az visszajárna.

Az, hogy a tulajdonos legálisan vagy nem legálisan adta ki a lakást, az annyit jelent, hogy volt-e szerződés amivel kiadta és fizetett-e adót a lakáskiadás után. Ez utóbbi téged nem érint, ez a tulajdonos és az adóhatóság ügye. Ha van érvényes szerződésed akkor lényegtelen hogy adózott-e a lakáskiadás után, kettőtök között ez a szerződés az érvényes.

Ha nem te írtad alá, hanem egy nagykorú személy, és érvényes a szerződés, akkor bizony azt kell figyelni, hogy abban mi van benne. Utólag nem lehet azzal érvelni, hogy jaj, én nem is erre gondoltam. Bele van írva vagy nincs beleírva?

A lakást olyan állapotban kell átadnotok ahogy kibéreltétek, ennyi. Sokféle megoldás van arra, hogy ne kelljen a tulajdonosnak levonnia a kötbérből, az egyik ilyen ha nem adtok rá okot, a másik, ha ti helyrehozzátok, megoldjátok magatok.

Bérelt ingatlanban lakik anyám is, fiam is. Anyám amikor kiköltözött hogy máshová megy lakni, akkor a lakást kiürítés után a testvérem kifestette, így nem volt ok levonni a kaucióból. Ahogy gyerekem előre mindent megbeszél a tulajjal, akár bútor áttologatásról van szó, akár apró festésről, másról, hogy utána ne lehessen miatta károkozásról beszélni.

Soha nem egyszerű egy bérelt ingatlannal, hiszen az ember saját lakásában is keletkezhet kár, egy rosszul elejtett tárgy összetörhet valamit, egy felborult dolog miatt összekenődhet a festés stb. stb. De ilyenkor neked kell mérlegelned, hogy megcsinálod/megcsináltatod-e te magad vagy elfogadod azt, hogy a tulaj levon a kaucióból a kárért cserébe.

Valóban nem lett volna joga csak úgy bemászkálni hozzátok, de ezen már nem tudsz változtatni. A morgolódáson kívül csak annyit teszel, ha feljelented - ezt viszont nem fogod, mert tudod, hogy mennyi pénzedbe kerülne.

Annyi marad, hogy okulsz az esetből és 1. nem okozol kárt vagy ha megtörtént akkor helyrehozod magad, 2. figyelsz arra hogy minden szempontból legálisan bérelj lakást, 3.addig nem mocskolódsz amíg vissza nem kaptad a pénzedet.

Most őszintén? Mit vártál mit fog lépni ha beírsz egy ilyen szöveget a posztja alá? Majd elszégyelli magát és beismeri? Totál egyértelmű, hogy bosszúból jól lehúz titeket, mert megteheti.

2020. nov. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :)
2020. nov. 7. 10:32
 4/13 anonim ***** válasza:

Nézzük... 1) mi köze a főbérlőnek (aki gondolom tulaj, nem egy albérlő, aki kiadta nektek az általa bérelt lakást, tehát nem főbérlő) ahhoz, hogy te elköltözöl-e a szüleidtől? Egyáltalán honnan tudja?

2) nem kell közjegyzőnek hitelesítenie a bérelti szerződést

3) nem tudhatod, hogy feketén adta-e ki, nem tudhatod, hogy adózott-e a bérleti díj után.

4) ha fel tudott tölteni olyan képeket, amikkel mocskosnak tud beállítani titeket, akkor ahhoz kellett mocsok. Ha egy rendezett, tiszta lakás képét tölti fel, hogy mocskos, annak semmi értelme.

5) feljelenthetitek, de mi alapon? Azért, mert feltöltött a saját lakásáról képeket? Max. azért, mert bement a lakásba úgy, hogy ti nem voltatok otthon, de ne számíts komoly büntetésre. Arra viszont számíthatsz, hogy folyatatódni fog köztetek az ellenségeskedés.

2020. nov. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A pénzt már előtte közölte, hogy nem fogja visszaadni. Nyilván azért írtunk a poszt alá, hogy tudják hogy mi a helyzet. Semmilyen kárt nem tettünk a lakásba, nehéz is lett volna, ugyanis 3 hónapot laktunk ott. A lakást pedig úgy kapták vissza, ahogyan kiadták. De az azért kicsit durva, hogy azzal fenyegetőzik, hogy a 7 hónapos kishúgomat elválasztja a családunktól. És nem értem az összefüggést, hogy egy lakásból hogyan jutottunk el ide. Amikor mi kulturáltan próbáltuk megbeszélni vele ezt az egészet.
2020. nov. 7. 10:38
 6/13 A kérdező kommentje:
Mert költözés alatt voltunk, és akkor készítette a fotókat. Nem egy ember megemlítette a kép alatt, hogy tisztán látszik, hogy költözés alatt álltunk. Nyilván egy lakás nem lesz tip-top költözés alatt. Miután megosztottam a poszt alatt egy videót arról, hogy milyen rendet tartottam mindig, rögtön letörölte a posztot.
2020. nov. 7. 10:41
 7/13 anonim ***** válasza:

Így jártatok. Ahogy fent írták mostmár tudjátok mit kell és mit nem szabad tenni. Hagyjátok az ügyet, mert még jobban eldurvul.

(Csak kíváncsiságból: nem vagyok egy facebook szaki, de hogyan tudja valaki törölni más videóját egy nyilvános csoportban?)

2020. nov. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nekünk eszünkbe sem jutott eddig a pontig a feljelentés. De az, hogy letiltjuk, majd egy másik facebookról irogat/zaklat , ráadásul a családomat is belevonta, az már kicsit sok volt.
2020. nov. 7. 10:44
 9/13 A kérdező kommentje:
A saját posztját törölte le, majd újra megosztotta. Az alá pedig nem írtunk már, inkább elengedtük.
2020. nov. 7. 10:44
 10/13 anonim ***** válasza:

Kérdező

Most komolyan nem értem a problémádat.

Ha már a poszt előtt tudtad, hogy elvont a kötbérből, akkor miért hoztad be a történetbe, hogy mit posztoltál ki róla? Ha a képeket már le is szedte, akkor miért kellett ezeket is behozni a sztoriba - hiszen már egyértelmű, hogy nem volt rajta semmi.

Veszekedtetek azon, hogy visszajár-e nektek az a 120 ezer vagy sem és közben nyilván eldurvult a vita, ezért fenyegetőzött ő is hülyeségekkel. Ha ugyanúgy adjátok vissza a lakást akkor nincs mire fel levonnia a kötbérből - de mivel te magad írtad le, hogy "Voltak dolgok ami miatt jogosan levonhatott volna", így ez bizonyosan nem igaz.

Döntsd el hogy akarod-e jogi útra terelni vagy sem! Mást nem tudsz tenni.

2020. nov. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!